Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

IZNĀCIS BILANCES 400 NUMURS!

16.02.2017

Šoreiz jums ir iespēja apsveikt mūs — kā nekā «tiekamies» jau 400. reizi, neskaitot seminārus un grāmatvežu konferences! Ceram būt jums noderīgi arī turpmāk!

Paldies, ka esat kopā ar mums!

Maija Grebenko, 
žurnāla 
BILANCE  galvenā redaktore

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS FEBRUĀRĪ

15.02.2017

Gaidām nodokļu pavasari
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla
 plz.lv redaktore

Cik bagāts ar normatīvo aktu birumu bija aizvadītā gada pēdējais mēnesis, tik pieticīgs izrādījies gada pirmais mēnesis. Janvāra pēdējā Saeimas plenārsēdē no dienas kārtības uz februāra pirmo sēdi tika pārcelti daudzi nozīmīgi likumprojekti, tostarp pēdējā lasījumā skatāmie paredzamie grozījumi Imigrācijas likumā, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā un Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā.
Taču sagaidāms, ka daudz jaunumu būs martā un aprīlī, kad valdība sola celt galdā jaunu nodokļu politikas piedāvājumu, kā arī spēkā stāsies vairāki nozīmīgi tiesību akti, tostarp jaunais Publisko iepirkumu likums. Gada pirmajā ceturksnī jāinventarizē un jāapkopo pagājušā gada laikā sasniegtais, tāpat martā sāksies Gada ienākuma deklarāciju iesniegšanas laiks.

Vairāk »

JAUNS VIDEOIERAKSTS!

06.02.2017

Aktuāli lauksaimniecības uzņēmumiem!
Dr.oec. Gaidas Kalniņas, zvērinātas revidentes vadītajā seminārā, kurš notika 26.01.2017.: "Dzīvnieku un augu uzskaite grāmatvedībā un atspoguļošana gada pārskatā" tika stāstīts par lauksaimniekiem aktuāliem jaunākajiem tiesību aktu regulējumiem, attaisnojuma dokumentiem, grāmatojumiem un citu būtisku informāciju ar skaidrojumiem un piemēriem. Šī semināra laikā tika uzņemts videoieraksts, iegādajoties to, Jūs saņemsiet arī lektores sagatavoto materiālu.
Vairāk par seminārā apskatītiem jautājumiem un iegādi varat uzzināt
šeit!

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI FEBRUĀRĪ:

06.02.2017

Vai likumiem vajag instrukcijas?
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Iznācis žurnāla februāra numurs, kurā atgādinām, ka palicis vēl tikai mēnesis līdz stāsies spēkā jaunais Publisko iepirkumu likums, kas ir nozīmīgs notikums ne tikai iepirkumu rīkotājiem, bet arī iepirkumu konkursu dalībniekiem, potenciālajiem preču piegādātājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Lai arī likums ir pavisam svaigs – pieņemts aizvadītā gada nogalē un stājas spēkā šā gada 1. martā, tā normas nebūt nav ērti lasāmas un izprotamas, jo viena panta regulējumā ir atsauces uz vairāku citu pantu regulējumu, kuros atkal ir atsauces uz pavisam citiem pantiem. Lai saprastu, ko tad konkrētā norma paredz un kā tā piemērojama praksē, jālēkā kā sienāzim augšup, lejup pa likuma tekstu, cenšoties neaizmirst, kas nu kurā pantā paredzēts. Ne velti nesen sabiedriskajā telpā izskanēja priekšlikums, ka likumu labākai izprašanai nepieciešamas vēl atsevišķas instrukcijas. Nu, tādas, kādas nāk līdzi, kad iegādājamies jaunu tālruni vai veļas mazgājamo mašīnu.

Vairāk »

APSVEICAM LOTERIJAS UZVARĒTĀJU!

02.02.2017

Limone - Lake Garda, ItalyPateicamies visiem, kas abonēja BILANCES ZELTA KOMPLEKTU 2017. gadam un piedalījās loteijā!
Priecājamies paziņot, ka ceļojumu divām personām uz Santjago de Kompostela (Spānija) saņem SIA Rīgas Tilti.
Apsveicam un vēlam jauku ceļojumu!

Vairāk »

BILANCE:

01.02.2017

Interesanta norma
Maija Grebenko
, 
žurnāla
 BILANCE  galvenā redaktore

Droši vien visi tagad zina, ka likuma “Par nodokļiem un nodevām” 30. pantā “Skaidras naudas lietošanas ierobežojumi” esošās prasības attiecināmas arī uz fiziskajām personām, kas nav patstāvīgie (reģistrētie) nodokļu maksātāji.
Fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumu, kura summa pārsniedz 7200 eiro (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās; 8. daļa).
Norma stājās spēkā 2017. gada 1. Janvārī, un VID skaidro: ja darījums slēgts par summu, kas pārsniedz 7200 eiro, tad skaidrā naudā drīkst samaksāt tikai daļu, kas nepārsniedz minēto summu, pārējā daļa jāmaksā, izmantojot kredītiestādes pakalpojumus. VID precizē: nevis darījumi par šādu summu ir aizliegti, bet norēķini skaidrā naudā nedrīkst pārsniegt šo summu.

Vairāk »

Kas grāmatvežiem jāņem vērā, sākoties 2017. gadam!

19.01.20172017.gads sācies ar daudzām būtiskām izmaiņām, šogad jau stājušies spēkā 165 tiesību akti, no tiem 76 likumi un 72 Ministru kabineta noteikumi, zaudējuši spēku 3 likumi un 27 Ministru kabineta noteikumi.
Par būtiskākajiem grozījumiem likumdošanā e-seminārā grāmatvežus informē un skaidrojumus sniedz Mg. sci. оec. Maija Grebenko. Varēsiet lejuplādēt arī skaidrojošos materiālus, t.sk. ar darba laika uzskaites tabulām un piemēriem.
Vairāk par videosemināru šeit!

Vairāk »

BILANCE:

16.01.2017

Par maziem prieciņiem
Maija Grebenko
,
žurnāla
 BILANCE  galvenā redaktore

Tuvojas viena no Bilances jubilejām, un gribas runāt tikai par patīkamo, kas mūs gaida tuvākajā laikā. Šoreiz mazs, bet tomēr «labumiņš» skars lielu nodokļu maksātāju skaitu, proti, minimālo un vēl mazāko algu (atlīdzību) saņēmējus.
Pirmo reizi nodarbināto ienākumiem tiks piemērots diferencētais neapliekamais minimums! Tas nozīmē, ka nodokļu maksātāju daļai tiks atmaksāta iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļa. Protams, tikai tādā gadījumā, ja šīs nodoklis būs ieturēts no izmaksātajām summām. MK noteikumi par šo kārtību ir spēkā jau gadu, bet domāju, ka cilvēki par to jau ir aizmirsuši. Jo vairāk tāpēc, ka gandrīz nevienam nav par to jāuztraucas. Katrs, kas izmaksājis fiziskajai personai kādu apliekamu ar IIN ienākumu (neatkarīgi no piemērojamās likmes), par to ir paziņojis VID. Savukārt sistēma apkopo visus datus, kas attiecas uz konkrēto personu, un automātiski veic aprēķinu (matemātika ir aprakstīta šā numura rakstā «Sākot ar 2016. gadu, mūsu ienākumam piemēros divus neapliekamos minimumus»).

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS JANVĀRĪ

06.01.2017

Likumu grozījumu labirinti
Vineta Vizule,

žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Pārskatot gada nogalē pieņemtos likumus un likumu grozījumus, nezinātājs varētu iztēloties, ka Latvijā no 2017. gada janvāra sāksies jauna dzīve pēc jauniem nosacījumiem. Kā lai citādi izskaidro vairāk nekā simts likumu, ko jāsāk ievērot pēc gadumijas?
Tomēr nekādu radikālu izmaiņu daudzie normatīvā regulējuma grozījumi neievieš. Galvenokārt tie paredzēti, lai uzmanīgāk izsekotu ierindas nodokļu maksātājus, cenšoties atturēt no tādu darbību veikšanas, kas varētu vedināt apiet nodokļu maksāšanas pienākumu. Kontrolējošām institūcijām būs vairāk pilnvaru, vairāk pieejas informācijai, bet vai tas palīdzēs uzņēmējiem attīstīt ražošanu, sniegt kvalitatīvākus pakalpojumus, iekarot jaunus tirgus, lai tādējādi vairāk nopelnītu gan paši, gan darbinieki, gan arī pildītos valsts maciņš?

Vairāk »

FINANŠU GRĀMATVEDĪBA!

06.12.2016

Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests izdevusi jaunu, apjomīgu grāmatu sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA "Finanšu grāmatvedība", autores Inguna Leibus, Ingrīda Pētersone, Anna Jesemčika, Anastasija Svarinska, Regīna Grigorjeva
Grāmatā izklāstīti finanšu grāmatvedības teorētiskie pamati, kurus maz ietekmē grozījumi tiesību aktos, tomēr līdz ar uzskaites pilnveidošanu iespējamas izmaiņas atsevišķu uzskaites objektu atspoguļošanas kārtībā. Tā ir grāmatas "Grāmatvedības pamati uzņēmumos" turpinājums. Finanšu grāmatvedība ir aktuāla ne vien komercsabiedrībām un kooperatīvajām sabiedrībām, bet arī individuālajiem komersantiem, zemnieku saimniecībām, individuālajiem uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un citiem uzņēmumiem, kuri kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā. Varāk par grāmatu šeit.

Vairāk »

BILANCES konference aizvadīta!

05.12.2016


Ar saturīgu programmu un skaistu noslēguma daļu aizvadīta gadskartējā žurnāla BILANCE konference "Aktuālākās uzskaites un finanšu pārvaldības problēmas un to risinājumi".  Paldies konferences dalībniekiem, atbalstītājiem, lektoriem, palīgiem par kopā būšanu BILANCES gada nozīmīgākajā pasākumā!
Skatieties BILANCES TV.

Vairāk »

Videoseminārs - muitas aktualitātes!

11.11.2016Kādi ir aktuālākie jaunumi normatīvajos aktos muitas jomā kādas preces ir jāmuito, kādi ir nodokļi un kā tos aprēķināt?  PVN, muitas nodoklis, akcīzes nodoklis, nodokļu nomaksas kārtība un termiņi.
Par to un citiem svarīgiem jautajumiem Jūs varēsiet uzzināt jaunākajā BILANCES AKADĒMIJAS videoseminārā "Kā veikt preču atmuitošanu (procedūra, dokumenti, nodokļi), aktualitātes muitas likumdošanā", kuru vadīja  Mg.iur., Mg.oec. Elīna Dālberga, muitas un nodokļu konsultante, juriste, rakstu autore un pieredzējusi lektore muitas jomā.
Seminārā iekļauti muitas pamatjautājumi, kas varētu būt aktuāli arī auditorijai bez priekšzināšanām muitas jautājumos. Vairāk par videosemināru šeit.

Vairāk »

Izstrādājiet grāmatvedības politiku atbilstoši Jūsu organizācijas vajadzībām!

24.10.2016

Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests izdevusi jaunu grāmatu "Grāmatvedības organizācijas dokumenti – izstrādāšanas rokasgrāmata", autore zvērināta revidente Ilga Matule.
Grāmatvedības organizācijas dokumenti ir nepieciešami ne tikai VID vai uzņēmuma revidentam, bet arī ieteicami pašam uzņēmumam tā sekmīgas darbības nodrošināšanai, efektivitātes paaugstināšanai grāmatvedībā un nodokļu risku samazināšanai.
Grāmatā, strukturējot pa atsevišķām sastāvdaļām, sniegti ieteikumi tam, kā šos dokumentus izstrādāt tā, lai tie tiešām ir noderīgi uzņēmuma darbā, tai skaitā, lai tie ir konkrēti, pārskatāmi, sniedz tikai vērtīgu informāciju uzņēmuma darbiniekiem un atbilst likumdošanas prasībām. Tajā iekļauti piemēri un paraugi visām grāmatvedības organizācijas dokumentu obligātajām sastāvdaļām, katrs paraugs ir izstrādāts par atšķirīgas nozares vai struktūras hipotētisku uzņēmumu. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

SIA vai IK?

09.08.2016

Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA izdevusi Dr.oec. Ingunas Leibus grāmatu "Pirmie soļi komercdarbībā: darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi".
Uzņēmumi atšķiras pēc to lieluma un tiesiskā statusa, arī pēc īpašnieku atbildības pakāpes, grāmatvedības sistēmas un nodokļu maksājumiem. Kā atrast vispiemērotāko un nekļūdīties jau pašā darbības sākumā?
Grāmata palīdzēs labāk izprast dažādas saimnieciskās darbības formas, kā arī saimnieciskās darbības tiesiskos pamatus, uzņēmējdarbības formas izvēli un reģistrēšanas kartību, grāmatvedības darba organizēšanu, PVN likmes, UIN, IIN, mikrouzņēmumu nodokli un pārējos nodokļus. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

15.07.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!
Grāmata individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām. Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus.
Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit

Vairāk »

Videoseminārs par kases aparātu lietošanas kārtību.

07.07.2016

Stājies spēkā 01.07.2016.
BILANCES AKADĒMIJAS videosemināru sadaļa papildināta ar semināru par aktuālo darbā ar kases aparātiem: "Jaunie noteikumi par kases aparātu lietošanas kārtību un tehniskajām prasībām".  Lektore Inga Pumpure. 

Vairāk »

Aktualitātes videosemināros!

28.06.2016

BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļa papildināta ar diviem jauniem semināriem:
Maijas Grebenko,  žurnāla Bilance galvenās redaktores, vadītā e-semināra ierakstā vasaras laikam aktuāla tēma - "Komandējumi, darba braucieni, darbinieku nosūtīšana". Kāda persona sūtāma komandējumā un kāda darba braucienā, kā pareizi noteikt dienas naudu, kā pareizi noformēt dokumentāciju.Savukārt seminārā "Jaunās 2018-2019. gada kadastrālās vērtības un nepieciešamās nekustamā īpašuma nodokļa reformas" Gatis Kalniņš, Valsts zemes dienesta Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors stāsta par aktuāliem jautājumiem kadastrālas vērtības noteikšanā atbilstoši nekustamā īpašuma tirgus vērtībām, kā arī skaidro kadastrālo vērtību aprēķina modeļu izmaiņas. 

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv