Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

BILANCE aprīlī:

20.04.2017

Izskatās, ka pavasaris ir klāt
Maija Grebenko
,
žurnāla 
BILANCE  galvenā redaktore

Vienā dienā siltuma rekords, otrā – slapjš sniegs un vējš, tomēr kalendārs rāda, ka tas esot pavasaris! Bet acīmredzot sniega un lietus krājumi dabai vēl nav izsmelti…
Cerot, ka lielākā daļa grāmatvežu jau ir tikusi galā ar gada pārskata iesniegšanas problēmām, vēlreiz atgādināšu, ka rindā jau gaida ne mazāk svarīgi pasākumi.
Arī šis žurnāla numurs veltīts gaidāmajai nodokļu reformai. Šoreiz tā aprakstīta gan no piedāvājuma puses (ko skaidro valdība), gan analizējot tās praktisko pielietojumu un iespējamās sekas (sertificēto nodokļu konsultantu komentārs). Nav jau tik vienkārši — samazināt nodokļu likmes un vienlaikus savākt lielāku summu, lai apmierinātu visus «gribētājus».

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS APRĪLĪ:

12.04.2017

Ar nodokļiem nejokosim
Vineta Vizule,

žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Aprīlis ar pirmo joku dienu šogad aizsācies sestdienā, līdz ar to Finanšu ministrijas solījums nākt klajā ar jaunas nodokļu reformas piedāvājumu mēnešu sākumā, par laimi, neiekrita tieši 1. aprīlī. Ministrijas darba plānā bija paredzēts izstrādāt vidēja termiņa valsts nodokļu politikas pamatnostādnes un tās iesniegt valdībā 3. aprīlī.
Dienā, kad tiek nodots žurnāla aprīļa numurs, viss liecināja, ka Finanšu ministrija savu solījumu būs izpildījusi. Vismaz valdības sociālie un sadarbības partneri, kā arī plašāka sabiedrība par iecerētajām reformām uzzināja jau februāra nogalē, kad Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola prezentēja nodokļu politikas pamatnostādnes. Arī ministrijas mājaslapā tika ieviesta speciāla nodokļu reformai veltīta sadaļa, kurā infografikās var skatīt plānotās izmaiņas darbaspēka nodokļu un uzņēmumu ienākuma nodaļa regulējumā.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI APRĪLĪ:

06.04.2017

Nebūs aitu, nebūs arī cirpēju
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Šī mēneša žurnāla numurs ir sanācis gluži vai tematisks, jo tajā daudz tiek pieminēti noziedzīgi iegūti līdzekļi, krāpšanās, korupcija, tāpat arī zaudējumi, kontu apķīlāšana vai iesaldēšana u.tml. Bizness vienmēr saistījies ar risku, taču pēdējos gados šis risks ir nevis neveiksmīga produkta radīšana vai nepieprasīta pakalpojuma piedāvāšana tirgū, kā rezultātā bizness nesekmējas, bet gan kļūšana par noziedznieku upuri vai iesaistīšanās krāpnieciskās shēmas, pat ja tāds nav bijis sākotnējais mērķis. Nu gluži kā atverot e-pastu, kurš pēdējā laikā arvien vairāk tiek piesārņots ar mēstulēm, un nevari būt drošs, ka, nejauši kādu no tām atverot, neiekļūsi lielās nepatikšanās, piemēram, būsi spiests maksāt kibernoziedzniekiem par savu datu atgūšanu.

Vairāk »

BILANCE aprīlī:

04.04.2017

Kļūst arvien «karstāk»...
Maija Grebenko

žurnāla 
BILANCE  galvenā redaktore

Lieki atgādināt, ka grāmatvežiem iestājies pļaujas laiks: «jānovāc» viss, kas bija iesēts 2016. gadā. Turklāt mazliet pēc citiem noteikumiem.
Vairākas sabiedrības jau ir sastapušās ar grūtībām, iesniedzot gada pārskatu. Diemžēl mēs nevaram kā dakteri izvēlēties parakstīt vai neparakstīt līgumu par e–veselības brīnišķīgo iespēju izmantošanu savā darbā. Mums ir piedāvāts vienīgais variants gada pārskata iesniegšanai. Papīra veidā to iesniegt neizdosies. Tā, lūk!
Paldies Dievam, pēdējā mirklī tomēr atrasts kompromiss, kas attiecas tikai uz gada pārskatiem par 2016. gadu. Proti, ir sagatavots Ministru kabineta noteikumu Nr. 399 «Noteikumi par sabiedrību sagatavoto finanšu pārskatu vai konsolidēto finanšu pārskatu elektroniskā noraksta formu» grozījumu projekts, kas atvieglos komunicēšanu ar VID EDS — par to lasiet 28. lpp. Lēmums prātīgs, jo 30.aprīlis nav aiz kalniem.

Vairāk »

BILANCE martā:

21.03.2017

Vai ir pamats eiforijai?
Maija Grebenko, 
žurnāla 
BILANCE  galvenā redaktore

Sākot ar š.g. 1. martu, kad Finanšu ministrija prezentēja nodokļu politikas potenciālo nākotni, tikai slinkais neizteica savu viedokli par to, vai tā ir “pareiza” vai “nepareiza”.
Latvijas komercbanku asociācija – atbalsta, Darba devēju konfederācijai – patīkot, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība – arī !
Ko saka tauta? Protams, reforma ir atbalstāma, jo ienākuma nodoklis būs mazāks, minimālā mēnešalga – lielāka! Vienīgais, kas nav saprotams – tas ir neapliekamais minimums… No vienas puses, tikko ieviesta tā diferencēšana un 2018. gadam tas ir tikai 40 eiro gada laikā, no otras puses, sola – 300 eiro. Kā tas tiks savienots kopā?
Tomēr, ņemot vērā visus solītos labumus (es arī atbalstu, jo man gribās saņemt vairāk, bet nodokļos maksāt mazāk), grauž nelāga priekšnojauta: kaut kas šajā pasākumā neiet kopā. 

 

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS MARTĀ:

14.03.2017

Pavasarīgas vēsmas un dienišķi darbi
Vineta Vizule,

žurnāla un portāla 
plz.lv redaktore

Gada īsākais mēnesis izrādījies arī „ īss” pieņemto tiesību aktu ziņā, jo februārī nav izskatīti kādi ļoti nozīmīgi tiesību akti, kas mainītu iedzīvotāju vai komersantu ierasto dienas kārtību. Toties nozīmīgs solās būt marts, kad spēkā stājas jauns Publisko iepirkumu likums. Par to jau esam informējuši iepriekšējos žurnāla numuros, kā arī daudzi Bilances Zelta komplekta abonenti ir saņēmuši gan žurnālu Bilance, gan Bilances Juridiskie Padomi pielikumus, kuros skaidroti dažādi publisko iepirkumu aspekti. Ir jāpaiet zināmam laikam, lai varētu novērtēt, kā likuma spēkā stāšanās mainīs iepirkumu jomas vidi, kādas pārmaiņas skārušas pasūtītājus un kādas – preču vai pakalpojumu piegādātājus. Turklāt februāra nogalē, kad tipogrāfijai nodevām marta numuru, par jauno likumu sprieda daudzi pieredzējuši juristi. Iespējams, aprīlī varēsim ziņot, kā veicas ar likuma normu īstenošanu praksē.

Vairāk »

GADA PĀRSKATS PAR 2016. GADU!

06.03.2017

BILANCES AKADĒMIJAS apmācību videoierakstā pieredzējusī lektore Inga Pumpure, kura ir arī praktiķe, nodokļu un grāmatvedības konsultante, iepazīstina ar jaunumiem gada pārskata sastādīšanā, sniedz aktuālo likumu normu skaidrojumus, kā arī skaidro finanšu pārskatu sagatavošanas pamatprincipus un īpatnības. Videoieraksts tapis 28.02.2017. e-semināra "Gada pārskata par 2016. gadu sastādīšanas īpatnības un aktualitātes" laikā. Vairāk par seminārā apskatītiem jautājumiem un iegādi varat uzzināt šeit!

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI martā:

05.03.2017

Kā saprast un ievērot ES tiesības
Vineta Vizule,
žurnāla
Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Šajā žurnāla numurā vairākos autoru rakstos ir atsauces uz Eiropas Savienības (ES) tiesību aktiem un skaidrota to būtība. Var šķist, ka šis regulējums ir kaut kur Briselē piemērojams, un maza ir varbūtība, ka tas skartu katru no mums. Taču arī jaunais Publisko iepirkumu likums, kas stājas spēkā šomēnes, izstrādāts galvenokārt tāpēc, ka tajā bija nepieciešams ieviest konkrētas ES direktīvas prasības.

Vairāk »

BILANCE martā:

05.03.2017

Vai 18. reize atrisinās visas problēmas?
Maija Grebenko,
 
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Šorīt sagaidīju kārtējo Darba likuma grozījumu projektu…
Vārds „invalīds” attiecīgajā locījumā aizstāts ar vārdiem „persona ar invaliditāti” attiecīgajā locījumā – jā, to mēs jau esam redzējuši citos normatīvajos aktos.
Nopietnāk pārstrādāts DL 18. pants par darba koplīguma pusēm. Arī svarīgi, jo atceramies par atļauju ēdināt darbiniekus, kur pirmais nosacījums šādam pasākumam ir koplīguma esamība. Atrisisnāts darba devēja un uz laiku atstādinātā darbinieka savstarpējo attiecību regulācijas jautājums, tajā skaitā apmaksas noteikumi šajā laikā iepriekš likumā nebija diez ko korekti aprakstīti.

Vairāk »

UZŅĒMUMA VIEGLAIS TRANSPORTLĪDZEKLIS - NODOKĻI 2017!

24.02.20172017.gadā ir stājušās vai stāsies spēkā jaunas un būtiskas izmaiņas uzņēmumu vieglā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmēs, nodokļa atvieglojumu piemērošanā, notikuši grozījumu atbrīvojumos no nodokļa maksāšanas, izmaiņas PVN priekšnodokļa atskaitīšanas ierobežojumos.
Par to un citām aktualitātēm jaunajā e-semināra "Uzņēmumu vieglais transportlīdzeklis, tā aplikšana ar nodokļiem, ņemot vērā izmaiņas 2017. gadā"  videoierakstā. Semināru vadīja Mg.oec., Mg.paed. Anna Medne

Vairāk par seminārā apskatītiem jautājumiem un iegādi varat uzzināt šeit!

Vairāk »

Dzīvnieku un augu uzskaite grāmatvedībā un atspoguļošana gada pārskatā

06.02.2017

Aktuāli lauksaimniecības uzņēmumiem!
Dr.oec. Gaidas Kalniņas, zvērinātas revidentes vadītajā seminārā, kurš notika 26.01.2017.: "Dzīvnieku un augu uzskaite grāmatvedībā un atspoguļošana gada pārskatā" tika stāstīts par lauksaimniekiem aktuāliem jaunākajiem tiesību aktu regulējumiem, attaisnojuma dokumentiem, grāmatojumiem un citu būtisku informāciju ar skaidrojumiem un piemēriem. Šī semināra laikā tika uzņemts videoieraksts, iegādajoties to, Jūs saņemsiet arī lektores sagatavoto materiālu.
Vairāk par seminārā apskatītiem jautājumiem un iegādi varat uzzināt
šeit!

Vairāk »

VIDEOIERAKSTS: Kas grāmatvežiem jāņem vērā, sākoties 2017. gadam!

19.01.20172017.gads sācies ar daudzām būtiskām izmaiņām, šogad jau stājušies spēkā 165 tiesību akti, no tiem 76 likumi un 72 Ministru kabineta noteikumi, zaudējuši spēku 3 likumi un 27 Ministru kabineta noteikumi.
Par būtiskākajiem grozījumiem likumdošanā e-seminārā grāmatvežus informē un skaidrojumus sniedz Mg. sci. оec. Maija Grebenko. Varēsiet lejuplādēt arī skaidrojošos materiālus, t.sk. ar darba laika uzskaites tabulām un piemēriem.
Vairāk par videosemināru šeit!

Vairāk »

FINANŠU GRĀMATVEDĪBA!

06.12.2016

Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests izdevusi jaunu, apjomīgu grāmatu sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA "Finanšu grāmatvedība", autores Inguna Leibus, Ingrīda Pētersone, Anna Jesemčika, Anastasija Svarinska, Regīna Grigorjeva
Grāmatā izklāstīti finanšu grāmatvedības teorētiskie pamati, kurus maz ietekmē grozījumi tiesību aktos, tomēr līdz ar uzskaites pilnveidošanu iespējamas izmaiņas atsevišķu uzskaites objektu atspoguļošanas kārtībā. Tā ir grāmatas "Grāmatvedības pamati uzņēmumos" turpinājums. Finanšu grāmatvedība ir aktuāla ne vien komercsabiedrībām un kooperatīvajām sabiedrībām, bet arī individuālajiem komersantiem, zemnieku saimniecībām, individuālajiem uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un citiem uzņēmumiem, kuri kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā. Varāk par grāmatu šeit.

Vairāk »

VIDEOIERAKSTS: Muitas aktualitātes!

11.11.2016Kādi ir aktuālākie jaunumi normatīvajos aktos muitas jomā kādas preces ir jāmuito, kādi ir nodokļi un kā tos aprēķināt?  PVN, muitas nodoklis, akcīzes nodoklis, nodokļu nomaksas kārtība un termiņi.
Par to un citiem svarīgiem jautajumiem Jūs varēsiet uzzināt jaunākajā BILANCES AKADĒMIJAS videoseminārā "Kā veikt preču atmuitošanu (procedūra, dokumenti, nodokļi), aktualitātes muitas likumdošanā", kuru vadīja  Mg.iur., Mg.oec. Elīna Dālberga, muitas un nodokļu konsultante, juriste, rakstu autore un pieredzējusi lektore muitas jomā.
Seminārā iekļauti muitas pamatjautājumi, kas varētu būt aktuāli arī auditorijai bez priekšzināšanām muitas jautājumos. Vairāk par videosemināru šeit.

Vairāk »

Izstrādājiet grāmatvedības politiku atbilstoši Jūsu organizācijas vajadzībām!

24.10.2016

Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests izdevusi jaunu grāmatu "Grāmatvedības organizācijas dokumenti – izstrādāšanas rokasgrāmata", autore zvērināta revidente Ilga Matule.
Grāmatvedības organizācijas dokumenti ir nepieciešami ne tikai VID vai uzņēmuma revidentam, bet arī ieteicami pašam uzņēmumam tā sekmīgas darbības nodrošināšanai, efektivitātes paaugstināšanai grāmatvedībā un nodokļu risku samazināšanai.
Grāmatā, strukturējot pa atsevišķām sastāvdaļām, sniegti ieteikumi tam, kā šos dokumentus izstrādāt tā, lai tie tiešām ir noderīgi uzņēmuma darbā, tai skaitā, lai tie ir konkrēti, pārskatāmi, sniedz tikai vērtīgu informāciju uzņēmuma darbiniekiem un atbilst likumdošanas prasībām. Tajā iekļauti piemēri un paraugi visām grāmatvedības organizācijas dokumentu obligātajām sastāvdaļām, katrs paraugs ir izstrādāts par atšķirīgas nozares vai struktūras hipotētisku uzņēmumu. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv