PAŠNODARBINĀTO GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI

(1 klientu atsauksmes)

Autors: Inguna Leibus

ATKĀRTOTS UN ATJAUNOTS 10. IZDEVUMS

Grāmatas mērķis ir palīdzēt pašnodarbinātām personām apgūt grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā un gūt priekšstatu par pašnodarbināto nodokļiem.
Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošana grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība. Aplūkoti biežāk maksājamie nodokļi – nodokļa objekti, maksātāji, katra nodokļa aprēķināšanas un deklarēšanas kārtība. Aprakstītas iespējas izvēlēties patentmaksu vai mikrouzņēmumu nodokli. Atjaunotajā izdevumā izklāstīti arī nodokļi autoratlīdzību saņēmējiem, parādot atšķirības atkarībā no tā, kādu nodokļu režīmu autori izvēlas.

19.00 ar PVN

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 10. izdevums.

Grāmatas mērķis ir palīdzēt pašnodarbinātām personām apgūt grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā un gūt priekšstatu par pašnodarbināto nodokļiem.
Plašākā nozīmē terminu «pašnodarbinātais» var attiecināt arī uz individuālo komersantu, individuālā uzņēmuma, zemnieku saimniecības vai zvejnieku saimniecības īpašnieku, tas ir, uz ikvienu personu, kas pati sevi un dažkārt arī citus nodrošina ar darbu, veicot neliela apmēra saimniecisko darbību.


GRĀMATAS “PAŠNODARBINĀTO GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI” SATURS:

Ievads

 1. Grāmatvedības kārtošana un organizācija.
  1.1. Prasības grāmatvedībai.
  1.2. Vienkāršā ieraksta sistēma grāmatvedībā.
  1.3. Grāmatvedības dokumenti, reģistri un pārskati.
 2. Saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaite
  2.1. Saimnieciskās darbības uzskaites žurnāls.
  2.2. Ar saimniecisko darbību saistītie ieņēmumi un izdevumi.
  2.3. Saimnieciskās darbības izdevumu precizēšana.
  2.4.Naudas līdzekļu uzskaite.
  2.5. Pamatlīdzekļu uzskaite.
 3. Nodokļu aprēķināšana un uzskaite
  3.1. Nodokļu maksātāja pienākumi, tiesības un atbildība.
  3.2. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis.
  3.2.1. Vispārīgā iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas kārtība.
  3.2.2. Patentmaksa.
  3.2.3. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis no izmaksām fiziskajām personām.
  3.3. Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
  3.4. Darba samaksas uzskaite un nodokļi.
  3.4.1. Darba līgums un darba samaksa.
  3.4.2. Darba ņēmēju reģistrācija.
  3.4.3. Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par darbiniekiem.
  3.4.4. Algas nodoklis.
  3.4.5. Riska nodeva.
  3.4.6. Darba samaksas dokumenti, reģistri un pārskati.
  3.4.7. Sezonas laukstrādnieku nodoklis.
  3.5. Mikrouzņēmumu nodoklis.
  3.6. Pievienotās vērtības nodoklis.
  3.7. Nekustamā īpašuma nodoklis.
  3.8. Dabas resursu nodoklis.
  3.9. Akcīzes nodokļa atvieglojumi.
  3.10. Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis.

Pielikumi

1. pielikums. Pašnodarbināto grāmatvedību un nodokļus reglamentējošie likumi un MK noteikumi
2. pielikums. Saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnāls
3. pielikums. Biežāk nepieciešamie grāmatvedības reģistri
4. pielikums. VID iesniedzamie pārskati (biežāk izmantotie)
5. pielikums. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi dažādiem ienākumu veidiem
6. pielikums. Uzskaite un nodokļi pašnodarbinātajam (PVN nemaksātājam, bez darbiniekiem), maksājot nodokļus vispārējā kārtībā
7. pielikums. Vispārējā kārtība un vienkāršotas nodokļu aprēķināšanas un uzskaites iespējas


PAR AUTORI:
Inguna Leibus ir ekonomikas doktore, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Grāmatvedības un finanšu katedras  profesore, daudzu zinātnisku un praktisku rakstu autore, kura sagatavojusi vairākas mācību grāmatas. Ieguvusi praktiskā darba pieredzi, strādājot par galveno grāmatvedi uzņēmumos, kā arī veicot individuālo darbību, kļūstot par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Inguna Leibus ne tikai strādā universitātē, bet arī vada kursus un seminārus pašnodarbinātajiem par vienkāršā ieraksta grāmatvedību, tostarp zemnieku un piemāju saimniecību īpašniekiem un individuālajiem komersantiem, Valsts ieņēmumu dienesta speciālistiem; viņa piedalījusies pašnodarbināto grāmatvedības un nodokļu normatīvo aktu izstrādes darba grupās.

GRĀMATAS DETAĻAS:
Formāts:
145 mm x 215 mm, 152 lpp.
ISBN: 978–9984–896–27–4
Izdevējs: Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests
Izdošanas gads: 2022

 

Šķirstīt grāmatu

Pasnodarbinato gramatvediba un nodokli - 10 IZDEVUMS

Par autori

Inguna Leibus ir ekonomikas doktore, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Grāmatvedības un finanšu katedras  profesore, daudzu zinātnisku un praktisku rakstu autore, kura sagatavojusi vairākas mācību grāmatas. Ieguvusi praktiskā darba pieredzi, strādājot par galveno grāmatvedi uzņēmumos, kā arī veicot individuālo darbību, kļūstot par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Inguna Leibus ne tikai strādā universitātē, bet arī vada kursus un seminārus pašnodarbinātajiem par vienkāršā ieraksta grāmatvedību, tostarp zemnieku un piemāju saimniecību īpašniekiem un individuālajiem komersantiem, Valsts ieņēmumu dienesta speciālistiem. Viņa piedalījusies pašnodarbināto grāmatvedības un nodokļu normatīvo aktu izstrādes darba grupās.

1 atsauksmes par PAŠNODARBINĀTO GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI

 1. ziņnesis (verificēts lietotājs)

  Grāmatvedība nav sarežģīta, bet tā ir cieši saistīta ar nodokļu likumdošanu, saskaņā ar kuras prasībām jāaprēķina un jāsamaksā nodokļi un jāiesniedz pārskati uzraugošajām institūcijām.
  Balstoties tikai un vienīgi uz normatīvajiem aktiem, īpaši tādam uzņēmējam, kuram nav pieredzes vai pieredze vēl nav uzkrāta pietiekamā apmērā, ir diezgan grūti izpildīt visus noteikumus un prasības, lai nerastos problēmas ar likumdošanu. Grūtības saistītas ne vien ar to, ka likumu un Ministru kabineta noteikumu ir diezgan daudz, bet arī ar to, ka tie pietiekami bieži tiek grozīti un papildināti. Vienkāršā ieraksta grāmatvedība — tas nebūt nenozīmē, ka tās kārtošana ir ļoti vienkārša!
  Tieši tādēļ esošajiem un potenciālajiem uzņēmējiem ir piedāvāts nu jau desmitais grāmatas «Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi» izdevums, kas liecina ne tikai par to, ka tas ir lielisks palīglīdzeklis pašnodarbinātajām personām, kuras veic uzskaiti vienkāršā ierakstu sistēmā, bet arī par to, ka grāmata ir pieprasīta un augsti novērtēta.
  Šo grāmatu sagatavojusi izcila, vairākos darbos sevi apliecinājusi speciāliste, kurai var uzticēties un uz kuras spriedumiem var paļauties. Grāmatas saturam lielāku vērtību piešķir tas, ka tajā sniegtie skaidrojošie piemēri palīdz gan saprast lietas būtību, gan kvalitatīvi kārtot uzskaiti un sazināties «vienā valodā» ar pārbaudošajām institūcijām. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošana grāmatvedībā, kā arī salīdzināti rezultāti, ja pašnodarbinātā persona veic nodokļu maksāšanu dažādos režīmos.
  Grāmatā atrodami skaidrojumi, piemēri un atbildes uz dažādiem jautājumiem, balstoties autores ilggadējā pieredzē un godprātīgajā attieksmē pret savu specialitāti. Uzskatu, ka Ingunas Leibus grāmata ir labākā dāvana pašnodarbinātajai personai.
  Maija Grebenko

Pievienot atsauksmi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jums arī varētu patikt…