BILANCES JURIDISKIE PADOMI MAIJĀ

30 un 10 gadus kopā!

Maijs daudziem ir gada gaidītākais mēnesis. Visapkārt plaukst un zaļo, tāpēc pārņem sajūta, ka arī cilvēkiem pienācis laiks mosties no ziemas sastinguma, pavērties apkārt, vai nav kāda jauna iespēja pilnveidoties, attīstīties.

Tā pirms 30 gadiem 17. maijā tika dibināta izdevniecība Lietišķās informācijas dienests. Uzņēmums uzsāka apgūt jaunu un inovatīvu jomu – nodrošināt komersantus ar tiesisko informāciju – valsts izdoto normatīvo aktu tekstiem. Tolaik vēl internets nebija tik viegli pieejamas kā patlaban, bet grāmatvežiem un nodokļu speciālistiem ziņas par to, kas mainījies viņu darbības regulējumā, bija akūti nepieciešamas. No šādas sākotnējās idejas vēlāk attīstījās žurnāls Bilancepirmais periodiskais izdevums valstī, kas specializējās grāmatvedības, finanšu un komercdarbības tematikā. Pa šiem gadiem izkristalizējās arī ideja par vēl vienu žurnālu, kas pievērstos juridiskajiem aspektiem, jo gan uzņēmumu vadītājiem, gan grāmatvedības speciālistiem bieži jādomā, kā finanšu risinājumus saskaņot ar tiesību normām. Tā pirms 10 gadiem – 16. maijā – pirmoreiz izdevniecības klientiem tika prezentēts jaunais žurnāls Bilances Juridiskie Padomi. Uz abonentu pastkastītēs tas aizceļoja jūnija pirmajās dienās. Tātad jūnijā pie lasītājiem dosies jau žurnāla 120. numurs!

Atskatoties uz aizvadītajiem gadiem, neskaitīsim, cik rakstu ir publicēts, cik juridisko profesiju pārstāvji ir dalījušies ar padomiem žurnāla slejās. Visus iepriekš izdotos numurus abonenti var caurskatīt portāla Bilance PLZ (www.plz.lv) sadaļas E-Bilances Juridiskie Padomi apakšsadaļā BJP E-arhīvs, kur žurnāli lasāmi elektroniskajā formātā. Nekas no izdotās informācijas nav iegūlis putekļainos plauktos, daudzi raksti gadu gaitā nav zaudējuši aktualitāti!

Arī šogad ziedoņa mēnesī aicinām padomāt par jaunām iespējām uzņēmējdarbībā, un viena no tādām ir sociālie uzņēmumi. Apritējuši jau pieci gadi, kopš to darbību regulējošā likuma spēkā stāšanās, tātad pirmie celmlauži taciņu ir ieminuši.

Sveicu lasītājus, autorus un kolēģus izdevniecības 30 gadu jubilejā un saku arī paldies visiem, žurnāla desmito gadadienu sagaidot!

Vineta Vizule,

Bilances Juridiskie Padomi redaktore

MAIJA NUMURA SATURS

 

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt žurnālu BILANCES JURIDISKIE PADOMI – to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties JURISTA komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *