BILANCES JURIDISKIE PADOMI MAIJĀ

Svinot un pieminot

Sagaidot maiju, izdevniecība Lietišķās informācijas dienests šogad atskatās uz aizvadītajiem 29 darba gadiem. Tie bijuši piepildīti arī ar jūsu, lasītāju, autoru un sadarbības partneru uzticību! Cerēsim, ka nākamais – apaļās jubilejas gads – valstī un pasaulē būs nesis mieru un ekonomisko izaugsmi.

Maijs ir arī valsts svētku mēnesis, kad svinam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu. Sarkanā krāsā kalendārā iezīmēti arī Darba svētki 1. maijā, kas vienlaikus ir arī Satversmes sapulces sasaukšanas gadadiena. Tāpat visā valstī atzīmēsim Mātes dienu maija otrajā svētdienā, 8. maijā, un Starptautisko ģimenes dienu 15. maijā. 9. maijs, kas kalendārā minēta kā Eiropas diena, šogad būs arī Ukrainā cietušo un bojāgājušo piemiņas diena, un speciāli šai dienai izdotajā likumā noteikts, ka 9. un 10. maijā valstī ir aizliegta pirotehnisko izstrādājumu izmantošana.

Izmaiņas līdzšinējā pulcēšanās regulējumā arī noteic, ka pulcēšanās vieta un gājiena maršruts jāizraugās tā, lai pasākums nenotiktu tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.

Diemžēl šai svētku un piemiņas pasākumu mēnesī no mūsu ikdienas nepazudīs kara tematika, jo turpinās Krievijas iebrukums Ukrainā. Solidarizējoties un nosodot asiņaino uzbrukumu, daudzas pasaules valstis ievēro ekonomiskās sankcijas pret agresoru un tā atbalstītājiem, tāpēc vēršam uzmanību uz jaunākajām izmaiņām, tostarp, kas attiecas arī uz publisko iepirkumu rīkošanu.

Iepazīstinām ar nākotnē sagaidām būtiskām izmaiņām Publisko iepirkumu likumā.

Arī numura intervijā neiztikt bez kara pieminēšanas, jo tas ietekmē konkurences tiesību ievērošanu. Daudziem uzņēmumiem traucēta produkcijas un izejvielu piegāde, sadārdzinājušies energoresursi, izjūtamas arī Covid-19 pandēmijas sekas. Konkurences padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis norāda, ka šajos apstākļos jāvadās no likuma, kurš ne vienmēr ir aizliedzošs, piemēram, kopīgas vienošanās par izejvielu iepirkumiem ir atļautas. Maija numura uzmanības lokā arī darba tiesību un kreditoru prasību tematika.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

MAIJA NUMURA SATURS

JURISTA KOMPLEKTS

BILANCES ZELTA KOMPLEKTS

PIRKT E-ŽURNĀLU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *