BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪNIJĀ

Juridisko risinājumu dekāde

Jūnijā klajā laists 120. žurnāla numurs, kas nozīmē, ka kopā ar jums, lasītāji, esam jau desmito gadu!

Pārrēķinot citā atskaites sistēmā, var teikt, ka šo gadu laikā ir iegūti vismaz divi maģistra grādi tiesībās. Protams, tas ir joks, jo, spriežot pēc tā, cik grūti topošajiem juristiem sokas ar valsts vienotā kvalifikācijas eksāmena kārtošanu, studēt jurisprudenci ir ļoti atbildīgs pasākums. Tomēr juridiskās tematikas pamatzināšanas ir nepieciešamas ikvienam, kurš nolēmis pievērsties uzņēmējdarbībai vai jau vada kapitālsabiedrības darbu. Tāpēc žurnāla jūnija numura lappusēs (un žurnāla elektroniskajā vietnē www.plz.lv/zurnals-bilances-juridiskie-padomi) atradīsit noderīgu informāciju par jaunāko tiesisko regulējumu jomās, kas cieši saistītas ar komercdarbību.

Uzņēmējiem ir svarīgi ietekmēt publiskus lēmumus, ne tikai sniegt par tiem viedokli, tāpēc noderīgas būs zināšanas par jauno Interešu pārstāvības atklātības likumu, ko mēdz dēvēt arī par lobēšanas likumu. Spēkā stājušās arī jaunas normas Autortiesību likumā, ar kurām tiek pielāgoti autortiesību ierobežojumi digitālajai videi, risināts vai precizēts regulējums tādos jautājumos kā, piemēram, par darba devēja tiesībām izmantot autordarbus, datorprogrammu izstrādātāju tiesībām, autordarbu atsavināšanu, taisnīgas autoratlīdzības noteikšanu u.c. Kā apgalvo eksperti, šie likuma grozījumi ir sarežģīti un vēl jāizprot pašiem juristiem.

Ne vienmēr biznesa riski ir attaisnojušies, uzņēmums var kļūt maksātnespējīgs arī tādu apstākļu, kurus nespēja ietekmēt, dēļ. Var arī gadīties, ka uzņēmuma īpašnieki vairs nesaskata komercdarbībai nākotni, tāpēc pieņem lēmumu uzņēmumu slēgt. Lai likvidētu juridisko personu, ir jāveic zināmas procedūras, kas arī prasa pārzināt komercdarbības regulējumu. Tāpat jāspēj izprast tiesas lēmumu, lai izlemtu, vai turpināt strīdu risināt augstākajās tiesu instancēs. Arī šiem tematiem veltīti raksti jūnija numurā. Savukārt intervijā skaidroti jautājumi, kuri patlaban satrauc daudzus kredītņēmējus.

Vineta Vizule,

Bilances Juridiskie Padomi redaktore

JŪNIJA NUMURA SATURS

 

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt žurnālu BILANCES JURIDISKIE PADOMI – to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties JURISTA komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *