BILANCES JURIDISKIE PADOMI JANVĀRĪ

Lai gads bez satricinājumiem!

Pateicoties jums, uzticamie lasītāji, šogad tiekamies jau devīto gadu!

Daudzi no jums žurnālu saņem komplektā ar Bilanci un piekļuvi ikdienas aktualitāšu portālam Bilance PLZ. Katram informācijas resursam ir savs mērķis, bet ir arī kopīgais uzdevums – izglītot, skaidrot, kļūt par padomdevēju uzņēmējdarbībā iesaistītajiem. Ar šādu apņemšanos turpināsim veidot publikācijas arī šogad. Kā šī izdevuma lappusēs norādījuši juristi, jauno gadu sagaidām ar labām ziņām un bez lieliem satricinājumiem nodokļu maksātājiem.

Grāmatvedības un finanšu nozarei gads aizsācies ar jaunu regulējumu – stājas spēkā aizvadītā gada vasarā pieņemtais Grāmatvedības likums. Tas ir tikai “jumta likums”, kuru papildinās daudzi valdības izdotie noteikumi. Vēl pirms Ziemassvētkiem attālināti tika sasaukta Grāmatvedības likuma un tam pakārtoto tiesību aktu projektu izstrādes darba grupas sēde, kurā turpināja apspriest noteikumu projektus, kas aizvien bija izstrādes procesā. Protams, gribētos reizē ar jauno regulējumu saņemt pilnu paketi, taču nozarē daudz kas attīstās tik strauji, ka normatīvā bāze tiek pielāgoti post factum.

Viens no aizvadītā gada nogales zīmīgākajiem notikumiem bija Satversmes tiesas sēde, kurā vērtēja nodokļu likuma normas trīs sanāksmju laikā. Šai numurā varat lasīt tiesas sēdē kā ekspertes pieaicinātās juristes pārdomas vēl pirms kļuvis zināms gala spriedums. To uzzināsim 7. janvārī, taču tiesā izklāstītie nodokļu tiesību ekspertu viedokļi vedināja pārdomāt situāciju, kurā saduras valsts un nodokļu maksātāju intereses. No vienas puses, valsts gādā, lai pietiktu līdzekļu tās funkciju izpildei, no otras puses – mazie uzņēmēji izjūt netaisnīgu attieksmi, jo tiek apšaubīta viņu godprātība un noniecināts devums ekonomikā, jo nodokļu iekasēšanai izdevīgāki ir lielie pelnītāji. Kā tiesiski aizstāvēt visu pušu intereses, par to turpināsim stāstīt arī šajā gadā.

Ja nepaguvāt, vēl ir iespēja abonēt žurnālu un piekļūt tā iepriekšējo gadu elektroniskajam arhīvam.

Lai mums darbīgs, veselīgs un izdevies 2022. gads!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

JANVĀRA NUMURA SATURS

JURISTA KOMPLEKTS 

BILANCES ZELTA KOMPLEKTS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *