BILANCES JURIDISKIE PADOMI FEBRUĀRĪ

Pieprasījums būt vispusīgiem

Ne vienmēr uzņēmumā iespējams nodarbināt tik daudz darbinieku, lai katram būtu tikai savs šaurs specializācijas loks. Dažkārt tiek uzticēti pienākumi, kuru paveikšanai nepieciešamas jau plašākas zināšanas. Tā grāmatvedim mazā uzņēmumā tiek uzticēta lietveža un pat personāla speciālista funkcijas, dažkārt jāpilda arī darbi, kas būtu darāmi kvalificētam juristam. Apgūt jaunas iemaņas un zināšanas nekad nenāk par ļaunu, un to stimulē arī sarūkošais darba tirgus. Jo pat tad, ja ir atvēlēta amata vieta, grūti atrast, kas aizpildīs vakanci. Tāpēc šajā žurnāla numurā saruna par to, kam un kā būtu jāuzņemas atbildība par personāla atlasi, tā apmācību, kas šai tehnoloģiju un digitalizācijas laikmetā ir būtiski, lai veicinātu gan cilvēku personīgo izaugsmi, gan neļautu stagnēt uzņēmumam.

Arī prasme atpazīt koruptīvas darbības un laikus tās novērst ir uzdevums, kas vai nu jāpilda vadītājam, vai arī tam jādeleģē konkrēts darbinieks. Nav viegli orientēties specifiskajos indikatoros, kas jau norāda uz noziedzīgu rīcību. Reizēm šķiet nevainīgs solis, ja laikus nesamaksā valstij nodokļus, lai gan tam finanšu līdzekļi pietiktu un visas nepieciešamās deklarācijas nodokļu administrācijai ir iesniegtas. Ja uzņēmējam nav sava jurista, kurš pastāsta, ka tā var nonākt līdz kriminālatbildībai, uzņēmējam var draudēt pavisam reāls cietumsods.

Mācīties var un vajag arī no citu kļūdām, tāpēc regulāri žurnālā tiek publicēti tiesu prakses apskati. Tajos aprakstītās situācijas un tiesnešu secinājumi palīdzēs izvairīties no lieliem izdevumiem, ar ko saistās ilgais tiesāšanās process dažādās instancēs. Sniedzam ieskatu arī Eiropas Savienības Tiesas skaidrojumos, jo nereti nacionālajām tiesām nav viegli izlemt, kā interpretējamas Savienības direktīvās iekļautās normas. Savukārt pieredzējuši juristi un zvērināti advokāti informē par to, kas jau ir ieviests vai vēl tiek gatavots ieviešanai nodokļu un komerctiesību regulējumā.

Vineta Vizule,

Bilances Juridiskie Padomi redaktore

FEBRUĀRA NUMURA SATURS

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt žurnālu BILANCES JURIDISKIE PADOMI – to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties JURISTA komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *