BILANCES JURIDISKIE PADOMI FEBRUĀRĪ

Risinājumus meklē un atrod

Šī ziema daudzus sabiedējusi ar strauju cenu kāpumu, iespaidīgiem komunālo maksājumu rēķiniem, kas izrakstīti gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem. Arī pandēmija nekur nav pazudusi, inficēto skaits turpina pieaugt, valda satraukums, vai būs, kam strādāt, ja visi būs viens otra kontaktpersonas. Valdība, kaut lēni un negribīgi, tomēr meklē risinājumus, solot finansiālu atbalstu mājsaimniecībām, elektroenerģijas sadārdzinājuma mazināšanu arī uzņēmumiem, tiek saīsināts karantīnas periods.

Zināma cerība gan ir citā jomā – iespējams, pavasarī varēsim dzīvot tīrākā un zaļā vidē, jo šomēnes stājies spēkā jaunais dzērienu iepakojuma depozīta regulējums. Kas paredzēts tirgotājiem un kas jāņem vērā patērētājiem, par to šai numurā informē Valsts vides dienests. Taču saistībā ar depozīta sistēmas ieviešanu ne mazums jautājumu radušies arī grāmatvežiem. Žurnālā skaidrojam, kā jaunais regulējums ietekmēs pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu.

Šogad spēkā vēl kāds jauns likums, kas ļaus ātro kredītu ņēmējiem atbrīvoties no nepanesama parādu sloga. Protams, parādu brīvlaišana nenotiks automātiski visiem. Uz to var pretendēt tikai personas, kurām piešķirts trūcīgas vai mazturīgas mājsaimniecības statuss, turklāt viens no nosacījumiem, ka būs jāapgūst finanšu pratība, lai turpmāk dzīvē nenonāktu neapskaužamā situācijā. Grāmatveži varētu izskaidrot, kas jādara, vai vismaz informēt par šādu iespēju darbiniekus, kuriem ir radušās “nepaceļamas” patēriņa kredītu saistības.

Labas ziņas par izmaiņām likumos ir arī piespiedu zemes nomas attiecību dalībniekiem, taču, analizējot jaunās normas, juristi atzīst, ka vēl būs iespējama tiesāšanās. Tai pašā laikā cits tiesas process ir noslēdzies par labu saimnieciskās darbības veicējiem – Satversmes tiesa atzinusi atsevišķas normas, kas saistītas ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa regulējumu, par Satversmei neatbilstošām un spēkā neesošām kopš sprieduma pieņemšanas brīža.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

FEBRUĀRA NUMURA SATURS

JURISTA KOMPLEKTS 

BILANCES ZELTA KOMPLEKTS

PIRKT E-ŽURNĀLU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *