BILANCES JURIDISKIE PADOMI APRĪLĪ

Laiks atdzimt!

Marts, šķiet, pēdējās desmitgadēs bijis drūmākais mēnesis, kaut kalendārā tas ierakstīts kā pirmais pavasara mēnesis. Taču, neraugoties uz to, ka mūsu debesis ir mierīgas un dzīve rit ierasto ritmu, ja neskaita piemirstās pandēmijas atkāpšanos, darbam koncentrēties bija grūti, prātu nomāca nemiers, sirdi stindzināja notikumi, kurus pasaule nebija pelnījusi. Vai aprīlis viesīs cerību atjaunot mieru Ukrainā? Mēs taču ticam, ka Ukraina atdzims un būs mums līdzās kā demokrātiska un Eiropas vērtībās balstīta valsts!

Lai tas tā notiktu, ikvienam, kā vien iespējams, būtu jāpalīdz Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri patvērušies no kara šausmām Latvijā. Arī viņi grib būt noderīgi un alkst darboties, tāpēc žurnālā apkopojām informāciju, kas jāņem vērā darba devējiem, ja viņi ir gatavi nodarbināt Ukrainas pilsoņus.

Otrs temats, kas it īpaši satrauc uzņēmējus, ir pret agresorvalsti Maskavu un tās satelītu Baltkrieviju vērstās starptautiskās sankcijas.

Pat pieredzējuši speciālisti nespēj orientēties sankciju lavīnveidīgajā birumā, bet ikdienā ar tām jātiek galā ierindas grāmatvežiem.

Sociālajos tīklos nerimst diskusijas, kā zināt, vai darījumu partneris nav kaut kādā veidā saistīts ar sankciju režīmu. Tāpēc uzklausījām profesionāļu padomus, ar tiem varat iepazīties šī žurnāla numura lappusēs. Atradīsit noderīgu interneta vietņu sarakstu, taču, iespējams, būs jāsērfo arī Google neaptveramajos plašumos, dažādās datubāzēs, līdztekus sankciju sarakstiem jāmeklē informācija partneru gada pārskatos… Jā, būs apgrūtinoši, reizēm pat ļoti sarežģīti, bet tas nav salīdzināms ar to, ko pieredzējuši karadarbības zonā izdzīvojušie.

To, kā sankcijas var attiekties uz nodokļu jomu, uzzināsit, iepazīstoties ar Finanšu ministrijas viedokli. Nereti nepietiek ar spēkā esošo likumu studēšanu, jāmeklē arī likumu grozījumu projekti un jālasa to anotācijas. Tāpat jāpievērš uzmanība ziedojumu iegrāmatošanai – par to gan operatīvi esam ziņojuši portālā BilancePLZ (www.plz.lv).

Lai aprīlis nes mieru un atdzimšanu Ukrainai!

Lai gaišākās noskaņās mums visiem Lieldienu gaidīšanas laiks!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

APRĪĻA NUMURA SATURS

JURISTA KOMPLEKTS 

BILANCES ZELTA KOMPLEKTS

PIRKT E-ŽURNĀLU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *