ŽURNĀLS BILANCE MAIJĀ

Tikai nesakiet, ka nebrīdinājām…

Lūdzu, nesatraucieties, viss ir kārtībā! Vienkārši vajadzēja «neuzkrītoši» brīdināt mūsu cienījamos un godājamos lasītājus, ka gadi skrien un jau tuvojas Lietišķās informācijas dienesta kārtējā jubileja: nākamgad mums paliks 30 gadu! Tātad šogad mēs vēl esam tikai 29 gadus jauni!

Visu šo garo un grūto laiku augām kopā ar jums, centāmies sniegt biznesam noderīgu informāciju, meklēt atrisinājumu sarežģītām situācijām, skaidrot likumu normas un ietekmēt to grozījumus un precizējumus. Šo darbu veikt kļuva vieglāk, kad izveidojās žurnāls Bilance, kura saturu varējām vairāk veltīt praktiskām situācijām.

Esam kopā piedzīvojuši un pārdzīvojuši ne vienu vien nodokļu reformu. Procenti, likmes un nosacījumi vairākos likumos krasi mainījās gan kvalitatīvi, gan kvantitatīvi, gan pēc satura. Tam visam pastāvīgi bija jāseko, vienlaikus veicot savus darba pienākumus. Ļoti ceru, ka mūsu skaidrojumi un padomi tika izmantoti un bija lietderīgi.

Patlaban izskatās, ka Covid–19 krīze gandrīz pārvarēta, kaut gan valsts atbalsts biznesam un cilvēkiem arvien turpinās. Vienlaikus radušās jaunas problēmas, kas neļauj atslābt.

Tuvojas nākamā perioda budžeta sastādīšana. Daudz labumu tiek solīts, lai palīdzētu ne vien cilvēkiem, bet arī biznesam.

Paredzēts palielināt minimālo mēneša algu, palielināt minimālās pensijas, pabalstus. Arī pensiju indeksāciju sola mēnesi agrāk nekā parasti. Apsveicami!

Palielinot minimumu, samazinās ienākuma nodoklis, no kura ieņēmumiem «dzīvo» pašvaldības, atbal­stot trūcīgos un maznodrošinātos. Indeksējot pensijas, atcerēsimies, ka saņēmēju ir pāri pusmiljonam un pensijas tiek izmaksātas regulāri.

Tātad visi paredzētie pasākumi mērojami miljonos. Piedāvājumu tik daudz, ka laiks aizdomāties — kur tiem ņemsim līdzekļus? Budžeta deficīts jau tagad ir pārsniedzis pieļaujamo robežu… Lai Dievs stāv klāt un tie nepaliktu tikai solījumi!

Tomēr iepriecina VID sniegtā informācija par šā gada nodokļu iekasējamību, gandrīz visi ir iemaksāti ar uzviju, pārsniedzot plānoto, tādējādi — cerība, ka izķepurosimies, tomēr pastāv.

Jāteic, ka arī 2023. gadā nodokļu likumi kārtējo reizi tiks pielaboti (pielāgoti) jaunajiem apstākļiem. Vismaz autoratlīdzības saņēmējus grozījumi var skart lielākā mērā.

Tas nozīmē, ka mēs bez darba nepaliksim. Mēs noteikti centīsimies laikus brīdināt un skaidrot par grozījumu iemesliem un sekām. Dzīve turpinās.

Būsim kopā!

Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore

MAIJA NUMURA SATURS Lasīt elektroniski E-BILANCI un ARHĪVU  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *