ŽURNĀLS BILANCE FEBRUĀRĪ

Kārtējais jaunais gads

Esiet sveicināti ķīniešu Jaunajā gadā! Šis trešais «jaunais» gads iestājās pirmajā februārī!

Arī mūsu mājās — Lietišķās informācijas dienestā — bija svētki! Kārtējā “Bilances” ikgadējā konference, kuru veltījām likumdošanas aktualitātēm. Kāpēc janvārī? Tāpēc, ka grozījumi un precizējumi bira kā no pārpilnības raga gandrīz katru dienu. Nav pārliecības, ka likumprojekta norma stāsies spēkā noteiktajā redakcijā, kamēr tā nav pieņemta pēdējā lasījumā un publicēta. Piemēram, tieši 24. decembrī stājās spēkā grozījumi MK noteikumos Nr. 827 par sociālās apdrošināšanas iemaksām. Šaubos, vai kāds Ziemassvētkos iedziļinājās tajos! Cik reižu mums tika solīts, ka grozījumi tiks pieņemti retāk un paziņoti laikus…

Likumprojekts par grozījumiem Valsts sociālās apdrošināšanas likumā par to, ka ārkārtas situācijas periodā netiks aprēķinātas minimālās sociālās iemaksas, pēdējā brīdī pārvietojās citā likumā — Covid–19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā! Turklāt MK noteikumi Nr. 662 par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību tika pieņemti vien 11. janvārī. Protams, vēl ir laiks līdz deklarācijas iesniegšanas brīdim, bet tajā ir būtiski grozījumi, kas īpaši skars pašnodarbinātās personas un ne tikai…

Tādēļ uzskatu, ka bija pareizi sarīkot konferenci mazliet vēlāk, kad gandrīz visi grozījumi jau stājušies spēkā.

Diemžēl jau otro gadu neredzam cits citu klātienē. Katrā ziņā arī tiem, kuri nepiedalījās konferencē, informācija sniegta šajā numurā mūsu žurnālista Ikara Kubliņa atreferējumā. Rakstā «Nodokļu politikas atbildes ekonomikas izaicinājumiem» ir iztaujāts Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins. Neskatoties uz grūtībām, Latvijas ekonomikas nākotne izskatās pietiekami cerīga.

Konferences gaita atspoguļota rakstā «Lielās reformas aiz muguras, laiks slīpēt nianses». Jā, slīpēšana ir nodrošināta, jo kārtējā nodokļu reforma, neskatoties uz to, ka vairākas normas ir pamatotas un nepieciešamas, vēl ir jāsalāgo ar realitāti. Arī EDS prasa laiku dažu tās funkciju iedarbināšanai.

Ceru, ka mūsu lektoru sniegtā informācija noderēs darbā, turklāt tai var uzticēties, jo to snieguši atzīti profesionāļi savā jomā. Vārdu sakot — darba mums pietiks!

Iepriecina arī premjera Krišjāņa Kariņa labā ziņa: «Draugi! Vairs nav tik slikti! Apsolu, ka turpmāk sabiedrība netiks raustīta!» Kas to būtu domājis, ka iepriekšējie neviennozīmīgie un nepārdomātie ierobežojumi, aizliegumi un prasības ir vērtējami kā «raustīšana»? Varbūt tiešām esam sagaidījuši mierīgu dzīvi?! Vērosim, sekosim notikumiem… un cerēsim!

Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,

žurnāla Bilance galvenā redaktore

FEBRUĀRA NUMURA SATURS Lasīt elektroniski E-BILANCI un ARHĪVU  

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *