Iznākusi grāmata UZŅĒMUMA DARBĪBAS UZSĀKŠANA, GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2

Izdota grāmata UZŅĒMUMA DARBĪBAS UZSĀKŠANA, GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI. ATKĀRTOTS UN ATJAUNOTS 2. IZDEVUMS. 
Grāmatas autore ir Dr.oec Inguna Leibus
, grāmata izdota sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA.

Grāmatas mērķis ir palīdzēt topošajiem un esošajiem uzņēmējiem veiksmīgāk orientēties uzņēmējdarbības formās un grāmatvedības prasībās, labāk izprast Latvijas Republikas nodokļu sistēmu, apzināt nodokļu maksātāju pienākumus, tiesības un atbildību. Sākotnējā grāmatas iecere bija aprakstīt tikai uzņēmējdarbības nodokļus. Tomēr, ņemot vērā ilggadējo pieredzi, kas iegūta, mācot jaunos uzņēmējus un uzklausot viņu problēmas, grāmatā iekļauti arī būtiski jautājumi par uzņēmuma dibināšanu un grāmatvedības darba organizēšanu.

Grāmatā galvenokārt skatītas trīs uzņēmējdarbības formas, kuras varētu izvēlēties jaunais uzņēmējs saimnieciskās darbības uzsākšanai: sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), individuālais komersants (IK) un zemnieku saimniecība (ZS). Lai palīdzētu labāk izprast dažādu saimnieciskās darbības formu tiesisko statusu, grāmatvedību un nodokļus, katras nodaļas, dažreiz arī apakšnodaļas, beigās norādītas atšķirīgu uzņēmumu veidu būtiskākās atšķirības. Fiziskas personas saimniecisko darbību var veikt arī, nereģistrējot to Uzņēmumu reģistrā, bet gan Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Šīm personām ieteicama grāmata „Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi”, kurā aprakstīta vienkāršā ieraksta grāmatvedība un fizisko personu maksājamie nodokļi.

Grāmatu ieteicams izmantot par palīglīdzekli patstāvīgai uzņēmējdarbību, grāmatvedību un nodokļus regulējošo normatīvo aktu izzināšanai. Meklējot atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, jāatceras, ka normatīvo bāzi veido ne tikai likumi, bet arī Ministru kabineta (MK) noteikumi. Piemēram, katram nodoklim ir atbilstošs likums un MK noteikumi par atsevišķu likuma normu piemērošanu. Izziņu ieteicams sākt ar atbilstošā likuma izpēti, pēc tam skatīt ar likuma piemērošanu saistītos MK noteikumus. Papildus tam VID savā mājaslapā publicē informatīvos un metodiskos materiālus, kuriem nav juridiska spēka, bet kuri var noderēt, lai labāk saprastu, kā pareizi rīkoties konkrētā situācijā. Lietojot VID metodiskos materiālus, jāpievērš uzmanība datumam, kad tie ir izdoti vai atjaunoti. Dažkārt VID metodika var neatbilst likuma vai MK noteikumu normām, jo tā netiek atjaunota pēc katriem grozījumiem normatīvajos aktos. Tāpēc nedrīkst paļauties tikai uz VID metodiskajiem materiāliem, jāiemācās orientēties tiesību aktos.

Lasītājiem tiek piedāvāts gan 276 lappušu drukātais izdevums, gan tiešsaistē lasāma e-grāmata.

Vairāk par grāmatu lasiet šeit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *