BILANCES JURIDISKIE PADOMI AUGUSTĀ

Cik svarīgi ir prast argumentēt?

Gatavojot šo numuru, prātā īpaši palicis numura intervijā juristes Nataļjas Puriņas teiktais, ka uzņēmējiem vajag skaidrot savas rīcības motīvus, ja kādam šī rīcība šķiet apšaubāma un aizdomīga. Pamatota argumentācija var likt atmaigt gan bargam nodokļu inspektoram, gan lietas izspriešanā labvēlīgi noskaņot tiesnesi.

Šāds rosinājums tādēļ, ka biznesā ne vienmēr viss aiziet kā pa diedziņu, ir kāpumi un kritumi, veiksmes un neveiksmes, subjektīvi un objektīvi šķēršļi, kas traucē sasniegt iecerēto. Būt godīgam un rūpīgam saimniekam – tas ne vienmēr ir pretrunā ar vēlmi meklēt inovatīvus risinājumus, kas reizēm var šķist pretēji ierastai loģikai. Dzīvē viss nenotiek tikai pēc mācību grāmatu teorijas, prakse ievieš savas izmaiņas, kuras savukārt būtu ņemamas vērā, pielāgojot realitātei arī likumu  normas. Lai noturētu biznesu, tiek izmantotas dažādas metodes, kā ietaupīt, samazināt izdevumus.  Šādu konkrētu gadījumu arī intervijā pastāsta juriste.

Auditoram un tiesnesim nereti ir jāiekāpj, kā mēdz teikt, komersanta kurpēs, lai izprastu viņa rīcības motīvus. Bet, kā nesen kādā televīzijas diskusijā sprieda tās dalībnieki, tikai vienam no valdības locekļiem ir bijusi ilgstošāka pieredze biznesā. Kā noprotat, runa ir par Ministru prezidentu. Savukārt daudzi ierēdņi pat iztēloties nespēj, kā notiek izšķiršanās par vienu vai otru rīcības modeli biznesā.

Šai sakarā varbūt arī uzteicama ir ideja par specializētajām ekonomiskajām tiesām biznesa strīdu izšķiršanā.

Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore.

BILANCES JURIDISKIE PADOMI AUGUSTA numura saturu var skatīt ŠEIT.

ABONENTI lasīt žurnālu ELEKTRONISKI var ŠEIT

Žurnālu abonēt ŠEIT! IZDEVĪGI abonēt BILANCES ZELTA komplektā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *