BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪLIJĀ

Šajā žurnāla numurā izvēlējāmies runāt par visai netīkamu tematu – kavētiem maksājumiem, parādiem un to piedzinējiem. Būsit dzirdējuši, ka parāds nav brālis un ka aizņemies var svešu naudu, bet jāatdod  – savējā.

Izrādās, kavēšanās ar rēķinu apmaksu neskaitās sliktais tonis, Eiropā tā dara daudzi, turklāt ne vien aizmāršīgi patērētāji, bet arī biznesa partneri. Viens no galvenajiem iemesliem pat ir tīša nemaksāšana, jo kam steigties atdot naudu, ja tā vēl var noderēt. Tas nekas, ka šādi kavējumi izraisa domino efektu – kāds nesamaksā man, es nesamaksāju citam, tas savukārt paliek parādā vēl kādam. Tad, izrādās, nepietiek līdzekļu kārtējo nodokļu maksājumu veikšanai. Bet nodokļu iekasētāji nav tik pielaidīgi kā dažs biznesa partneris, kurš gatavs parādu norakstīt zaudējumos. Nodokļu administrācija var biznesu arī slēgt. Tikmēr liela daļa uzņēmēju turpina paļauties uz likteni un gaida, ka varbūt parādnieks uzradīsies un rēķinu, kaut ar nokavēšanos, apmaksās. Tikai ar šādu nevērīgu attieksmi var panākt parāda termiņa noilgumu, par ko brīdinājām žurnāla jūnija numurā.

Vairāki  Latvijas uzņēmēji ir pesimisti pēc būtības, jo netic, ka biznesa vidē kaut kas var mainīties uz labu. Aptaujas rāda, ka atšķirībā no to valstu kolēģiem, kur ekonomika ir sākusi stagnēt, bet biznesa ļaudis turpina nākotnē raudzīties optimistiski, Latvijā pie augšupejošiem rādītājiem daudzi jau sajutuši krīzes tuvošanos.

Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore.

BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪLIJA numura saturu var skatīt ŠEIT.

ABONENTI lasīt žurnālu ELEKTRONISKI var ŠEIT

Žurnālu abonēt ŠEIT! IZDEVĪGI abonēt BILANCES ZELTA komplektā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *