ŽURNĀLS BILANCE FEBRUĀRĪ

Uzmanības centrā licencēšana!

Šoreiz mums daudz interesantu rakstu, steidzos sniegt nelielu ieskatu.

Pagājušajā žurnāla numurā apsolījām, ka būs reprezentācijas izdevumu uzskaite un nodokļi, tad nu šoreiz varat par tiem izlasīt Ilvijas Ozoliņas rakstā. Kaut arī lielais svētku svinēšanas laiks jau ir pagājis, kādam varbūt ir palikušas šaubas, vai viss pareizi atspoguļots, tāpēc ceru, ka šis raksts būs noderīgs, lai izvērtētu, kādu ietekmi uz nodokļu aprēķiniem atstās attiecīgā pasākuma rīkošanas izdevumi.

Žurnālā atradīsiet arī intervijas. Vienā ir saruna ar LDDK prezidentu Andri Biti par to, kā viņš redz Latvija biznesa attīstību. Otra intervija ir ar VID Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktori Agnesi Rudzīti par situāciju pakalpojuma licencēšanā un atgādinājumu par licencēšanas nepieciešamību tiem, kuri to vēl nav paspējuši izdarīt. Noteikti iesaku izlasīt tiem, kam šī tēma ir aktuāla.

Maija Grebenko turpina rakstu sēriju par darbnespējas apmaksu dažādās situācijās. Grāmatvežiem sācies intensīvs gada pārskata sagatavošanas laiks. Linda Puriņa atgādina dažas būtiskas nianses, kas jāņem vērā, sagatavojot gada pārskatus tiem uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar lauksaimniecību. Arī pārējo uzņēmumu gada pārskata svarīgā informācija sekos nākošajos žurnāla numuros. Kā arī daudz citu vērtīgu informāciju atradīsiet šajā numurā. Lai patīkama lasīšana!

Vita Zariņa, Dr.oec.,

žurnāla Bilance galvenā redaktore

REDKOLĒĢIJA

Inguna Leibus, ekonomikas doktore, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Grāmatvedības un finanšu katedras profesore, daudzu zinātnisku un praktisku rakstu autore, sagatavojusi vairākas mācību grāmatas.

AKTUALITĀTE Šogad pašnodarbinātā VSAOI 31,07% jārēķina no lielākas summas, jo palielināta minimālā darba alga. Maksājums palielinājies no 155,35 eiro līdz 192,63 eiro mēnesī. Savukārt, ja ienākumi (ieņēmumi — izdevumi) mēnesī ir mazāki par 620 eiro, tad jāaprēķina iemaksas tikai vecuma pensijas apdrošināšanai 10% no ienākuma. Tāpat kā līdz šim par ienākumiem, kas pārsniedz minimālo algu, jāaprēķina tikai 10%. Savukārt lauksaimnieki un autori 10% rēķina nevis no katra mēneša, bet gada ienākumiem, tāpēc viņi VSAOI var nemaksāt vispār, ja ienākumi mēnesī ir mazāki par 620 eiro.

 

Lilita Beķere, SIA Numeri vadītāja un partnere.

AKTUALITĀTE Neskatoties uz to, ka ir sākušies lielie darbi pie gada pārskata sagatavošanas, aicinu atcerēties par 1. jūliju, dienu, kad visiem grāmatvežiem, kuri sniedz grāmatvedības pakalpojumus, ir jābūt licencētiem.

 

Ingrīda Lejniece, grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmuma IK Aprāni vadītāja, īpašniece.

AKTUALITĀTE Grāmatveži vēl gatavo pārskatus par iepriekšējiem periodiem, bet atceramies, ka ir sācies jauns gads un jāapstiprina krājumu zudumu normas, reprezentācijas un personāla ilgtspējas pasākumu limiti.

 

Maija Grebenko, praktizējoša grāmatvede.

AKTUALITĀTE Patīkama informācija par iespēju mazajām sabiedrībām iesniegt gada pārskatus vienu mēnesi vēlāk (iepriekš bija trīs mēneši). Jāsagaida tikai šīs ziņas oficiāla apstiprināšana.

 

Sigita Keiša, grāmatvedības aģentūras Kamelota vadītāja, īpašniece.

AKTUALITĀTE Izmanto aplikāciju «Attaisnotie izdevumi» un sagatavojies gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai laikus!

 

FEBRUĀRA NUMURA SATURS

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt BILANCI – to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties Grāmatveža komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet  E-VEIKALĀ, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem.

Abonentiem pieejams jaunāko un iepriekš izdoto žurnālu digitālais arhīvs.

Lasīt E-ARHĪVU  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *