PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS JŪLIJĀ:

Gatavojot apskatu par jaunākajām normatīvā regulējuma izmaiņām, bieži vajadzēja lasīt tādus vārdus kā bargāk, stingrāk, sodīs, likvidēs utt. Diemžēl pēdējo mēnešu notikumi liecina, ka valsts pievelk grožus nodokļu kavētājiem un nemaksātājiem. Var jau saprast kontrolējošo iestāžu nostāju – netrūkst uzņēmēju, kuri uzskata, ka nodokļus var maksāt tāpat kā jebkuram citam sadarbības partnerim – ja būs lieka nauda, to ieskaitīs attiecīgajā kontā, ja nebūs, liks pagaidīt.

Latvijas uzņēmumi kavē apmaksu gandrīz katram desmitam rēķinam, un šai praksei ir tendence pieaugt, liecina 2019. gada Eiropas maksājumu ziņojums. Tīšu rēķinu kavēšanu kā problēmu norādījusi gandrīz piektā daļa Latvijas uzņēmēju. Šī problēma arī ietekmē godprātīgos nodokļu maksātājus, jo par viņu precēm un pakalpojumiem netiek laikus samaksāts, attiecīgi arī rodas grūtības ar nodokļu nomaksu.

Turpmāk arī Uzņēmumu reģistrs neauklēsies ar neapzinīgiem komersantiem, kuri tīši vai aiz aizmāršības nav norādījuši to patiesos labuma guvējus. Draud gan uzņēmumu slēgšana, gan kriminālsodi. Pretimnākoša attieksme netiks izrādīta arī pievienotās vērtības nodokļa izkrāpējiem, dažādu prettiesisku shēmu veidotājiem. Iespējams, ka aizdomīgākos komersantus pārbaudīs uz Eiropas Savienības valstu iekšējām robežām ar Latviju. Kā noprotams no Valsts ieņēmumu dienesta jaunās vadītājas nostājas, nodokļi ir jāiekasē par katru cenu, jo valstij trūkst līdzekļu medicīnai, izglītībai, drošībai u.c.

Nepieskaršos tematam par valsts politiku attiecībā uz iekasēto nodokļu lietderīgu izmantošanu. Tik gribētu salīdzināt situāciju ar to, kādu piedzīvojam tirdzniecības vietās. Uz ierindas pircējiem ar bargu skatienu noraugās apsardzes darbinieki, cenšoties izskaitļot potenciālos zagļus. Godīgiem pircējiem nav patīkami atrasties šādā aizdomu ēnā!

Vineta Vizule, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

 

Ar JŪLIJA numura saturu var iepazīties ŠEIT.

Abonenti ELEKTRONISKI lasīt žurnālu VAR ŠEIT!

Žurnālu abonēt ŠEIT!

IZDEVĪGI abonēt BILANCES ZELTA komplektā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *