PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS AUGUSTĀ:

Atvaļinājumu laiks arī valdībai

Šovasar pirmoreiz valdība tās vadītāja ministru prezidenta Krišjānis Kariņa vadībā nolēmusi, ka vairākas nedēļas pēc kārtas nenotiks Ministru kabineta sēdes, un daļa ministru šajā laikā izmantos atvaļinājumu. Tātad nenotiks trīs iknedēļas valdības sēdes – 23. jūlijā, 30. jūlijā un 6. augustā. Plānots, ka Ministru kabinets kopā pulcēsies pēc pārtraukuma tikai 13. augustā. Tomēr vairāki valdības locekļi paziņojuši, ka, neraugoties uz atceltajām sēdēm, turpinās strādāt līdzšinējā režīmā.

Vasaras atvaļinājums turpinās arī Saeimas deputātiem, kuri kopā sanāca vienīgi uz 8. jūlija ārkārtas sesijas sēdi, lai noklausītos jaunā Valsts prezidenta Egila Levita svinīgo solījumu un pie viena arī steidzamības kārtā pieņemtu likuma grozījumus, kas samazina akcīzes nodokļa likmi stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Arī finanšu ministrs izbaudīs atvaļinājumu, lai pēc tā kopā ar ministrijas kolēģiem un citu ministriju vadītājiem būtu gatavs 5. septembrī Ministru kabinetā iesniegt 2020. gada valsts budžeta likumprojektu paketi. Savukārt likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022. gadam” un likumprojekta “Par valsts budžetu 2020. gadam” apstiprināšana Ministru kabinetā plānota 8. oktobrī, bet Saeimā likumprojektu paketi paredzēts iesniegt 11. oktobrī.

Tātad valdības rīcībā pēc atgriešanās no vasaras atpūtas būs gandrīz divi mēneši, lai simbolisko budžeta portfeli piepildītu ar jaunu saturu. To vairs nevarēs saukt par tehnisko budžetu, kā tika nodēvēts šā gada 3. aprīlī novēloti, bet vienlaikus steidzamības kārtā pieņemtais valsts budžeta likums un to pavadošā likumu pakete.

Jācer, ka arī uzņēmēji, investori, plašā grāmatvežu saime, valdības sociālie partneri uzkrāj spēkus, lai rudenī kopīgiem spēkiem panāktu nodokļu maksātāju stāvokli nepasliktinošu tiesisko regulējumu, vienlaikus cerot, ka fiskālajā politikā neatpaliksim no kaimiņvalstīm.

Novēlu dārza un meža veltēm bagātu vasaras nogali, lai ar atjaunotu sparu septembrī varētu turpināt izzināt normatīvā regulējuma jaunumus!

Vineta Vizule, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Ar augusta numura saturu var iepazīties ŠEIT.

Abonenti ELEKTRONISKI lasīt žurnālu VAR ŠEIT!

Žurnālu abonēt ŠEIT!

IZDEVĪGI abonēt BILANCES ZELTA komplektā!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *