BILANCES JURIDISKIE PADOMI SEPTEMBRĪ

Veiksmīgu mācību gadu!

Klāt jaunā mācību gada sākums, gluži neviļus jādomā par zinību apcirkņu papildināšanu pat tad, ja ģimenē nav skolēna vai studenta. Arī šajā žurnāla numurā pievēršamies lasītāju izglītošanai, jo ne visiem ir izpratne, kā darbojas Eiropas Savienības Tiesa, kā tā nodrošina katras dalībvalsts tiesību sistēmas sazobi ar pārnacionālajām Eiropas Savienības tiesībām. Ineta Ziemele, ko daudzi vēl atceras kā Latvijas Republikas Satversmes tiesas tiesnesi, nu jau pāris gadu ir Eiropas Savienības Tiesas tiesneses amatā, viņa intervijā skaidro, cik komplicēta un reizē pašsaprotama ir šī tiesiskā telpa, jo vienlaikus esam gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā. Tāpēc arī likumdevējai Saeimai un katram Latvijas tiesnesim jārespektē Eiropas Savienības tiesību regulējums un jāseko, lai tam atbilstu arī nacionālie tiesību akti.

Meklējot jaunus noieta tirgus, Latvijas uzņēmējiem noderēs zināšanas par to, kā izmantojami standartizētie starptautiskās tirdzniecības noteikumi Incoterms. Šiem noteikumiem, par kuriem varēja detalizētāk uzzināt zvērinātu advokātu biroja COBALT rīkotajā vebinārā, nav ne likuma, ne starptautiska līguma spēka, un tie ir saistoši tikai tad, ja darījuma puses uz tiem atsaucas līgumā vai citā dokumentā. Vienlaikus tie paredz savstarpēji korelējošus pienākumus pārdevējam un pircējam, tā atvieglojot starptautiskās tirdzniecības praksi.

Interesants temats šai numurā ir par profesionālā sporta attiecībām ar nodokļu jomu. Pat godalgoti pasaules līmeņa sportisti ir nonākuši nodokļu iekasētāju redzeslokā un par mata tiesu izvairījušies no cietumsoda. Lai izvairītos no šāda reputācijas riska, iespējams, būtu pieticis ar vizīti pie pieredzējuša nodokļu konsultanta.

Komerctiesību jomai veltīts raksts, kurā tiek skaidrots Latvijā reti izmantots finanšu piesaistes instruments – kapitālsabiedrības dalībnieka ieguldījums pašu kapitālā. Arī šis temats ticis sasaistīts ar nodokļu jomu.

Kā vienmēr ieskats arī tiesu praksē, šai reizē noskaidrojam, vai valdes locekļa darba līgums vispār ir vērtējams Darba likumā regulētā darba līguma izpratnē.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

SEPTEMBRA NUMURA SATURS

ABONĒT

JURISTA KOMPLEKTS

BILANCES ZELTA KOMPLEKTS

PIRKT E-ŽURNĀLU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *