BILANCES JURIDISKIE PADOMI SEPTEMBRĪ

Lai sekmīgs septembris!

Pēc aizvadītās vasaras negribas domāt, ka rudens varētu nākt ar Covid-19 pandēmijas dēļ rosinātiem jauniem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem. Pēdējie valdības lēmumi ļāvuši izglītības iestādēm septembrī atsākt darbu klātienē visos līmeņos, protams, ievērojot infekcijas ierobežošanas pamatprincipus. Taču jāņem vērā nosacījums, ka bez sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vai negatīva testa skolēni nevarēs piedalīties klātienes mācībās.

Ja reiz sabiedrības jaunākā daļa var atsākt ierasto mācību procesu, tad arī pieaugušajiem jāseko šim piemēram. Katram ir jābūt atbildīgam par sevi un sabiedrību kopumā, tāpēc ir jāizšķiras par izvēli – strādāt jomās, kurās ikdienā ir cieša saskare ar cilvēkiem, vai arī rast tādu nodarbošanos, kur šādas saskarsmes ir retas un nepastāv apdraudējums inficēties vai inficēt citus. Tā ir brīvprātīga izvēle, nav pamata apgalvot, ka valdība vai Saeima pieprasītu obligātu ikviena sabiedrības locekļa vakcinēšanos.

Atbildīgiem mums jābūt arī tādēļ, ka epidemioloģiskā situācija joprojām ir noteicošais faktors pasaules ekonomikas attīstībā. Kā norāda Fiskālās disciplīnas padome, vakcinācijas dēļ ir ievērojami samazinājies smagi slimo un slimnīcās ievietoto pacientu skaits. Tas ļāvis lielā mērā atcelt ierobežojumus ekonomiskai aktivitātei, un attīstīto valstu ekonomikas ir piedzīvojušas strauju izaugsmi gada otrajā ceturksnī. Arī Latvijā iekšzemes kopprodukts ir atgriezies pirmskrīzes līmenī un kopumā valsts stimulēšanas politika ir sasniegusi ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes mērķi. Rādītāji liecina, ka arī trešajā ceturksnī Latvijas ekonomikā turpināsies izaugsme. Tomēr Covid-19 Delta varianta izplatības dēļ situācija joprojām paliek neskaidra, un pašreizējās pozitīvās tendences ir trauslas.

Septembra numurā arī mēs runājam, kā veicināt ekonomiku, investīcijas un inovācijas. Ļoti ceram, ka rudens un OKTOBRĪ sagaidāmā žurnāla 100. un turpmāko numuru tematikas lokā būs jautājumi par uzņēmējdarbības izaugsmi un tai veltītiem tiesiskiem risinājumiem.

Sekmīgi jauno mācību gadu ikvienam!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

SEPTEMBRA NUMURA SATURS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *