BILANCES JURIDISKIE PADOMI SEPTEMBRĪ

Atkal laiks mācīties!

Darbs aizņem lielu mūsu dzīves daļu, var pat teikt, ka lielāko, jo nereti darbam atvēlētās stundas ir garākas par tām, ko aizvadām miegā vai pavadām kopā ar ģimeni. Reizēm dzīvesbiedri var kļūt pat greizsirdīgi uz darbu, jo kolēģi – tā ir kā otra ģimene. Tāpēc ir tik svarīgi, lai mēs darbavietā justos cienīti un novērtēti.

Septembra numura intervijā darba tiesību eksperte Jūlija Jerņeva atgādina, ka darba devējam un darba ņēmējam ir jāsadarbojas, bet tad, ja viedokļi nesakrīt, jāmeklē kompromiss.  Darba devējam būtu uzmanīgi jāseko līdzi arī normatīvā regulējuma izmaiņām, jo darba tiesiskās attiecības regulējošā Darba likuma normas pēdējā laikā mainītas vairākas reizes. Izmaiņas skārušas gan prasības par darba sludinājumos norādāmo informāciju, gan virsstundu apmaksu.

Uz sadarbību tiek aicināti arī parādnieki un viņu kreditori. Šajās attiecībās gan pusēm grūtāk rast kompromisu, jo kreditoram var apnikt atgādināt, ka saistības jāpilda, tāpēc pastāv tāda iespēja kā parādsaistību pārdošana un parādniekam piederoša īpašuma aizturēšana. Uzziniet, kādas ir šo darbību juridiskās nianses un iespējamie riski!

Mācīties no citu pieļautajām kļūdām, kā arī prast izvairīties no līdzīgām –  šādu iespēju  piedāvā jau tradicionālie jaunāko tiesu prakšu apskati. Vēl esot vasarīgās noskaņās un kaļot plānus par tālākiem ceļojumiem lapkritī, esiet piesardzīgi ar lidojumu maršrutu plānošanu. Izrādās, ja ceļojums uz katru reisu būs rezervēts atsevišķi, tad pirmā reisa atcelšanas gadījumā lidsabiedrība varētu nejusties atbildīga par nākamā lidojuma kavējumu.

Ja atvaļinājums jau aiz muguras, izglītoties var, pārlasot Eiropas Savienības Tiesas atziņas publisko iepirkumu jautājumos un uzklausot vēl citus juristu padomus.

Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

BILANCES JURIDISKIE PADOMI SEPTEMBRA numura saturu var skatīt ŠEIT.

ABONENTI lasīt žurnālu ELEKTRONISKI var ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *