BILANCES JURIDISKIE PADOMI OKTOBRĪ

Ar skatu nākotnē

Gatavojot oktobra izdevumu, žurnāla redakcijā tradicionāli domājam ne vien par gaidāmajiem rudens un ziemas mēnešiem, bet arī par nākamo gadu. Jo oktobris ir laiks, kad sākam uzrunāt lasītājus, aicinām uz turpmāko sadarbību, pagarinot žurnāla abonementu. Tāpēc kaļam radošus plānus, apkopojam jaunas idejas par to, kas svarīgs un aktuāls būs vēstāms turpmāk, kādus ekspertu viedokļus izzināt, ko uzrunāt intervijām.

2021. gads būs iezīmīgs ar to, ka valdībā turpināsies darbs pie vairāku nodokļu līdzsvarošanas, praksē sāks īstenoties administratīvi teritoriālā reforma, darbu uzsāks Ekonomisko lietu tiesa utt. Patlaban vēl nezinām, kā attīstīsies notikumi pasaulē, cik ļoti mūs ietekmēs epidemioloģiskā situācija, taču aizvadītais pusgads ir arī daudz ko iemācījis, tostarp, ka varam rīkoties ātri un izlēmīgi, nebaidīties kļūdīties un kļūdas labot. Par to arī varat uzzināt šī numura intervijā, kurā izklāstīts, kā veidot attiecības ar nodokļu administrāciju, kad ir vērts aizstāvēt savas kā nodokļu maksātāja tiesības un kad tomēr atzīt, ka ir pieļautas kļūdas vienā vai otrā šo attiecību dalībnieku pusē.

Gribējām apkopot arī pēdējos tiesu nolēmumus nodokļu lietās, taču, tā kā saruna izvērtās pagara, par tiem varēsiet uzzināt žurnāla novembra numurā. Tikmēr turpinām publicēt ne mazāk nozīmīgās tiesu prakses atziņas, kas skar darba tiesiskās attiecības, kā arī uzņēmējiem tik aktuālo publisko iepirkumu tematiku. 2021. gadā biznesa vidē iepludināmās naudas būšot vēl vairāk, nekā tika solīts šogad, tad nu jācenšas ievērot visas Latvijas un arī Eiropas Savienības tiesību normas, lai neatsijātu kā neatbilstīgus pretendentus. Bieži vien tieši grāmatvedības datu atbilstībai, kā arī juridisko konstrukciju, likumu normu interpretācijas izpratnei ir būtiska loma. Tāpēc ceram uz veiksmīgu sadarbību arī turpmāk. Iespējams, tieši Bilances Zelta komplekta ietvaros mūsu žurnāls būs labs padomdevējs ne vien grāmatvedim, bet arī personālvadības, datu aizsardzības, iepirkumu u.c. nodaļu speciālistiem, kā arī pašiem uzņēmumu un iestāžu vadītājiem.

Žurnāla oktobra numurā lasiet arī par citiem aktuāliem tematiem un neaizmirstiet to abonēt turpmākajiem mēnešiem!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 

OKTOBRA NUMURA SATURS

LASĪT ELEKTRONISKI

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *