BILANCES JURIDISKIE PADOMI MARTĀ

Ja strādā, tad ar degsmi!

Ir profesijas, kurās neiztikt bez īstas degsmes. Viena no tām – izmeklētāja darbs. Cilvēki, kuri savu darbu dara ar pārliecību, spēj aizraut arī citus. Ne velti esam iecienījuši detektīvliteratūru un detektīvseriālus, kuros tiek izmeklēti un atklāti dažādi noziegumi. Tiekoties ar žurnāla numura intervijā uzrunāto Valsts policijas pārstāvi Inesi Gisi, kas vada izmeklētāju komandu, kura strādā ar naudas atmazgāšanas lietām, nevarēja nepamanīt arī viņas degsmi un lepnumu par izmeklētāju paveikto. Lai tiktu galā ar starptautisko noziedzības tīklu, kas caur Latvijas bankām iepludināja nelegāli iegūtus finanšu līdzekļus, kas mērāmi miljardos eiro, vajadzīgas gan zināšanas, gan pārliecība par sava darba nozīmīgumu. Taču nereti nākas secināt, ka ir arī profesionāļi, kuri zināšanas izmanto noziedzīgi, lai vairotu personīgo labumu, neraugoties, ka šādi var tikt gremdēta valsts reputācija un citu iedzīvotāju labklājība.

Šajā numurā informējam arī par nodokļu maksātāja pienākumu un tiesas atziņām saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta veikto nodokļu auditu. Tiesu prakse liecina, ka nodokļu maksātājs ne vienmēr varēs efektīvi aizstāvēt savu viedokli nodokļu administrācijas lēmuma pārsūdzības procesā, ja nebūs audita laikā pienācīgi līdzdarbojies. Nodokļu maksātājiem audita laikā būtu rūpīgi un objektīvi gan no nodokļu, gan juridiskā aspekta jāizvērtē sniedzamā informācija un pierādījumi un jāizvēlas ar līdzdarbības pienākumu samērīga rīcība, iesaka zvērināta advokāte Laura Vilka.

Tāpat vēršam uzmanību uz izmaiņām tiesību aktos – stājies spēkā jauns Privāto pensiju fondu likums, kā arī pēc jauna regulējuma šovasar vērtēs fizisko personu un juridisko personu administratīvo atbildību. Ko paredz jauno likumu normas un ko par tām saka nozari pārstāvošie uzņēmēji, mācībspēki un amatpersonas, varēsiet uzzināt, iepazīstoties ar žurnālā apkopoto informāciju. Kā vienmēr numurā arī tiesu prakses apskats un juristu padomi komerctiesību un nodokļu jomā.

Vairāk par MARTA numura saturu uzziniet žurnāla mājaslapā www.juridiskiepadomi.lv

Vineta Vizule,

žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *