BILANCES JURIDISKIE PADOMI MARTĀ

Tik neļauties pagurumam!

Pavasaris pēc mūsu rūpju ziemas atnācis ar cerību, ka modīsimies no sastinguma tāpat kā visa pārējā daba. Lai arī pandēmijas raisītā ārkārtējā situācija valstī vēl būs visu martu, vismaz februāra nogale viesa cerību, ka dažādie ierobežojumi, kas saistīti ar epidemioloģisko drošību, pakāpeniski tiks mazināti. Kaut lēni un haotiski, sākusies iedzīvotāju vakcinācija, kas arī pastiprinās drošības sajūtu.

Tomēr biznesā ne vienmēr strādā dabas likumi, ir uzņēmumi, kuri pēc sarežģītā  rudens un ziemas neatkopsies ne finansiāli, ne darbaspēka ziņā. Tas gan nenozīmē, ka turpmākajai uzņēmējdarbībai būtu jāatmet ar roku. Jāatceras, ka riski pastāv, konkurences cīņa ir smaga, tāpēc dažkārt nākas zaudēt. Bet, pirms pievēršas jaunām biznesa nišām, kādu netrūkst arī krīzes laikā, ir jānokārto formalitātes ar uzņēmuma likvidāciju. Arī daudzām mikrouzņēmumu nodokli maksājošām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, kurās nav plānots  pārorientēties uz vispārējo nodokļu režīmu, būs drīzumā jāslēdzas, to īpašniekiem kļūstot par saimnieciskās darbības veicējiem. Šādā statusā mikrouzņēmumu nodokli varēs turpināt maksāt. Bet uzņēmuma slēgšana prasa zināšanas par likvidācijas procesu, tāpēc esam sagatavojuši skaidrojumu, kā to pareizi darīt.

Ja tomēr nolemts cīnīties par biznesa saglābšanu, patīkama būs ziņa, ka sagatavoti likuma grozījumi, kas padarīs pieejamākus tiesiskās aizsardzības procesus.

Šai numurā arī varat uzzināt uzņēmējiem būtiskāko par to, kā bankas turpmāk plāno uzraudzīt savus klientus, kā arī ieklausīties advokāta viedoklī par to, kādas problēmas sagaida tos, kuru finanšu līdzekļu izcelsme radījusi aizdomas kontrolējošām institūcijām.

Atveseļot ekonomiku, parūpēties par cilvēkkapitālu un nesagandēt vēl vairāk apkārtējo vidi – par to sprieda arī ārvalstu investoru pārstāvji, kuru uzdevumā veiktajā pētījumā un diskusijā vērts ieklausīties.

Lai mums visiem izdodas pārvarēt pavasara un pandēmijas nogurumu un atrast īsto ceļu uz uzņēmuma rādītāju augšupeju!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

MARTA NUMURA SATURS

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *