BILANCES JURIDISKIE PADOMI MAIJĀ

Grūtības, kas norūda

Pēc pandēmijas, kas noteikti kādreiz beigsies, jutīsimies dažādi. Mēdz teikt, ka karā nav uzvarētāju, taču nereti tieši grūtības un sarežģījumi ir tie, kas mūs virza uz priekšu, spiež pielāgoties apstākļiem un pat attīstīties. To var teikt arī par e-komercijas straujo pieaugumu. Daudzi ne vien ir apguvuši jaunas digitālās prasmes, tostarp iepirkšanos internetā, bet arī pārkārtojuši sava uzņēmuma darbību. Kādas ir e-komercijas pozitīvās un negatīvās puses, kā sadarboties komersantam ar patērētāju, lai līdzsvarotu pandēmijas laika riskus, par to lasiet numura intervijā. Patērētāju tiesību aizsardzības centra galvenā juriste apgalvo, ka e-komercijas uzraugošā iestāde ir vērsta uz sadarbību, apzinoties, ka daudziem uzņēmējiem biznesa pārejā uz elektronisko vidi vēl ir daudz kas jāapgūst. Ne vienmēr praksē sastopamās situācijas var paredzēt likumā, it īpaši strauji mainīgajā digitālajā vidē, taču, zinot normatīvā regulējuma pamatprasības, iespējams veiksmīgi attīstīties arī šādos apstākļos.

Tomēr ne katram uzņēmumam tā specifika ļāvusi izgrozīties valdības noteikto ierobežojumu laikā. Ja finanšu rādītāji pasliktinājušies, ir iekavēta saistību izpilde un veidojas parādi, ir jādomā, kā pārkārtot jeb restrukturizēt biznesu. Kamēr situācija vēl nav pārāk ielaista, ir krietni lielāka rīcības brīvība, apgalvo eksperti. Šim tematam bija veltīts arī Tieslietu ministrijas rīkotais vebinārs “Kā veiksmīgi atrisināt biznesa parādsaistību problēmas?” Piedāvājam konspektīvi iepazīties ar tajā paustajām atziņām un ieteikumiem.

Noderīgi būs arī uzzināt, kā īres tirgu turpmāk ietekmēs jaunais Dzīvojamo telpu īres likums. Pirms sākusies atvaļinājumu sezona, atgādinām arī par darba devēja rīcību, ja darbinieki vilcinās izmantot likumā noteiktās tiesības uz atvaļinājumu. Turpinām arī apskatīt publisko iepirkumu jaunumus un vēršam uzmanību uz jaunākās tiesu prakses atziņām darba attiecībās.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 

MAIJA NUMURA SATURS

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *