BILANCES JURIDISKIE PADOMI MAIJĀ:

Riskantais uzņēmēja ceļš.

Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore.

Daudzi apbrīno alpīnistus, kas pa stāvajām kalnu nogāzēm dodas uz šķietami neaizsniedzamo virsotni. Tikai tie, kuri reiz pamēģinājuši iepazīt kalnus, zina, ka, neraugoties uz riskanto pārgājienu pāri dziļajām aizām un fiziski smago kāpienu augšup, kalni turpmāk vilinās atkal un atkal.

Šādas tēlainas pārdomas radās, domājot par mūsdienu uzņēmējiem. Viņu ceļš nav mazāk riskants, jo nekad nezini, cik godprātīgi būs darījumu partneri, vai atradīsi uzticamus darbiniekus, vai izlolotajam produktam būs noiets pašmāju un ārvalstu tirgos, vai konkurenti jau nedveš pakausī. Taču, neraugoties uz visiem zināmajiem un vēl neapjaustajiem riskiem, uzņēmēja gars neļauj padoties.

Lasot šo žurnāla numuru,  daudzi noteikti būs pārsteigti par to, kā rodas aizvien jaunas šķēršļu joslas, kuras jāpārvar uzņēmīgākajai sabiedrības daļai. Jākontrolē, vai  darījumu partneris nav vilks jēra ārā – neslēpj patiesos labuma guvējus, vai viņa nodoms nav legalizēt naudu, kas iegūta negodīgā ceļā. Tāpat jāraugās, vai darbinieki apzinās konkurences riskus, piemēram, neapspriež ar piegādātājiem uzņēmuma cenu politiku u.tml. Pat tad, ja biznesu ir izlemts pirkt vai pārdot, vēl nevar zināt, kas slēpjas aiz it kā nevainīga līguma teksta. Un dažkārt līgumos neminētie nosacījumi ir vēl bīstamāki zemūdens akmeņi.

Tā nu var tikai apbrīnot tos, kuri riskē, nenobīstas un mācās no savām un citu kļūdām. Par šādām kļūmīgām situācijām arī var uzzināt no aplūkotajiem tiesu materiāliem. Žurnāla autoru vārdā varu tik novēlēt – izturību un panākumus!

Bilances Juridiskie Padomi MAIJA numura saturu skatīt ŠEIT.

ABONENTI LASĪT ŽURNĀLU ELEKTRONISKI VAR ŠEIT

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *