BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪNIJĀ

Atbalsts bija un būs!

Vasara klāt, un laiks nedaudz atslābt un paraudzīties uz visu no gaišās puses. Kā zināms, katra krīze ir arī iespēju laiks, tāpēc uz Covid-19 pandēmijas ēnā pavadīto laiku varam paraudzīties arī no ekonomista skatupunkta. Izrādās, ne viss bijis tik postoši, kā dažbrīd iedomājamies, – ir nozares, kuras pandēmija nav būtiski skārusi, kā arī ir tādas, kam šis bijis īsts ražas laiks. Vēl pagājušā gada rudenī žurnālā skaidrojām nepārvaramas varas jēdzienu un tā attiecināšanu uz uzņēmējdarbību Covid-19 krīzes apstākļos, bet patlaban secinām, ka krīze skārusi tikai atsevišķas nozares jeb, kā skaidro numura intervijas varonis, – tā izpaudusies asimetriski.

 Liela loma pandēmijas izraisīto seku “mīkstināšanā” bijusi arī valsts sniegtajai atbalsta politikai, kas šā gada pirmajā pusē bijusi dāsnāka, salīdzinot ar pagājušā gada otro pusgadu. Lai arī ārkārtējā situācija valstī atcelta, sagaidāms, ka valsts un Eiropas Savienības sniegtais atbalsts turpināsies gan šogad, gan nākamajā gadā. Tāpēc būtiski juridiski sakārtot uzņēmējdarbību tā, lai nebūtu iemesla finanšu “piešprici” atteikt.

Viens no neatliekamajiem uzdevumiem – sakārtot darba tiesiskās attiecības. Ja skaidri zināms, ka pandēmijas dēļ uzņēmuma darbība ir jāsašaurina un darbinieku skaits jāsamazina, tas jādara atbilstoši Darba likuma normām. Tāpat, ja uzņēmumā tiek rīkota kolektīva vakcinācija, jāievēro nosacījumi, kas attiecas uz personas datu aizsardzību. Arī uzņēmuma valdei jātiek skaidrībā, kā Komerclikums ietekmē tās locekļu balsstiesības dažādās situācijās. Un kā jau ierasts – sniedzam ieskatu arī jaunākajā tiesu praksē, kas skar gan darba tiesiskās attiecības, gan publisko iepirkumu jomu.

Lasiet mūsu ekspertu ieteikumus un neaizmirstiet pagarināt žurnāla abonementu nākamajām periodam!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

JŪNIJA NUMURA SATURS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *