BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪNIJĀ

Nemiers posta

Aizvadītais maijs, kad tapa šai žurnāla numurā publicētie raksti, bija nemierīgs. Turpinājās Krievijas aizsāktais agresīvais karš Ukrainā, tā ietekme atbalsojās visā pasaulē un saasināja daudzas “hroniskas kaites” arī pie mums Latvijā. Ņemot vērā, ka rudenī gaidāmas Saeimas vēlēšanas, arī politiķi nespēja saglabāt vēsu prātu. Īsā laikā “krita” divi valstij nozīmīgi ministri – iekšlietu un ekonomikas. Saasinājušās arī starpnacionālās attiecības, kurās tiek atšķirīgi skaidrota vēsturisko notikumu izpratne, izskan apvainojumi un draudi sociālajos tīklos, notiek pat fiziska izrēķināšanās ar pretējā viedokļa paudējiem.

Saprotams, mēs vēlamies mieru, jo “miers baro, nemiers posta”. Kamēr nebūs izbeigta karadarbība Ukrainā, tikmēr arī saasinājumi nebeigsies.

Un mums ir jādomā, kā stiprināt valsts ekonomiku, enerģētisko neatkarību, kā pārkārtot uzņēmējdarbību, lai to mazāk skartu sankciju atbalss, jāstiprina valsts drošība un aizsardzības spējas. Komercdarbības vides stabilitātei pirms vairāk nekā gada tika izveidota Ekonomisko lietu tiesa, kuras viens no pamatuzdevumiem ir ātri un efektīvi izšķirt komercstrīdus. Diemžēl praksē tiesai pirmajā darbības gadā vairāk vajadzēja nodarboties ar netīrās naudas atmazgātāju lietām, kuras skatāmas kriminālprocesa kārtībā. Patlaban noziedzīgi iegūto līdzekļu plūsmu kredītiestādēs lielākoties izdevies ierobežot, taču iepriekš uzsāktās lietas ar laika nobīdi tikai tagad nonāk līdz tiesai. Vienlaikus, noplokot Covid-19 pandēmijai, komersanti varētu sākt aktīvāk risināt līgumattiecības, kurās, iespējams, gala lēmums būtu jāpasaka tiesai.

Žurnālā arī skaidrojam, vai ir iespējama līguma vienpusēja izbeigšana. Tāpat iepazīstinām ar uzņēmējdarbībā nozīmīgiem jaunākajiem likumiem, kā arī to gaidāmajām izmaiņām. Vēršam uzmanību, ka par konkurences tiesību pārkāpumiem, kas var ietekmēt tirdzniecību starp dalībvalstīm, sagaidāms sods līdz pat 10 procentiem no tirgus dalībnieka apgrozījuma pasaulē.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

JŪNIJA NUMURA SATURS

JURISTA KOMPLEKTS

BILANCES ZELTA KOMPLEKTS

PIRKT E-ŽURNĀLU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *