BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪNIJĀ

Vasara jaunā realitātē

Savdabīgs realitātes šovs ar nosaukumu Covid-19, kas ildzis vairāk nekā divus mēnešus, cerams, jūnijā būs noslēdzies. Tomēr, kā to uzskata ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē, pēc pandēmijas pavasara sāksim dzīvot jaunā realitātē jeb “normalitātē”.

Vai spēsim pierast pie attālināta darba režīma, vai arī tomēr atgriezīsimies darba kolektīvā? Vai ērtāk bija sapulcēties pie datora ekrāna, vai tomēr plāni un idejas labāk dzimst klātienē? Vai klientus turpmāk apkalpos roboti, bet infekcijas apkarosim ar viedtālruņiem? Tie ir jautājumi, uz kuriem meklēsim atbildes ikdienā. Taču jaunais bieži saistīts arī ar līdz šim nebijušām vai maz izmantotām iespējām. Tāpēc žurnāla lappusēs piedāvājam iepazīties ar praktiskiem risinājumiem un juridisko nianšu pārzinātāju ieteikumiem.

Ja šķiet, ka, lai sarīkot attālinātu kapitālsabiedrības biedru vai akcionāru sapulci, atliek tikai ieslēgt datoru, tad izrādās, ka tik vienkārši tas nav. Tāpat arī sabiedrības valdes locekļiem krīzes situācijā aizvien ir jābūt krietniem un rūpīgiem saimniekiem, neraugoties uz to, ka uzņēmumam radušās finansiālas grūtības  un pagaidām kreditori vēl ir atturīgi savās prasībās. Bet kā atjaunot normālu finanšu apriti, kādus finanšu instrumentus krīzes pārvarēšanai piedāvā valsts, par to raisījusies saruna ar finanšu institūcijas Altum vadītāju Reini Bērziņu.

Pamazām tiek atvērtas valstu robežas, kas nozīmē, ka mums ir iespēja pārdomāti iekarot arī jaunus eksporta tirgus. Ko jau patlaban varam piedāvāt un kas interesē ārvalstu darījumu partnerus – ieskats Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītāju prezentācijās.

Vairāk par JŪNIJA numura saturu uzziniet žurnāla mājaslapā www.juridiskiepadomi.lv.

Vineta Vizule,

žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *