BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪLIJĀ

Atpūtieties un izglītojieties!

Lai gan sākusies atvaļinājumu sezona, tomēr ir jautājumi, kas būs aktuāli arī atpūtas brīžos. Un viens no šādiem tematiem ir saistīts ar amatpersonu korupciju. Tāpēc šajā žurnāla numurā iepazīstinām ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāves sniegto informāciju, kas noderīga grāmatvežu un revidentu darbā, lai atpazītu kukuļošanu. Diemžēl Latvijā dāvanu pasniegšanu par valsts pakalpojumiem par pieņemamu uzskata 57% iedzīvotāju, kas ir visaugstākais rādītājs starp Eiropas Savienības dalībvalstīm. Taču dažādu materiālu labumu pasniegšana nav vienīgā pazīme, pēc kuras var spriest par koruptīvām darbībām. Iesakām iepazīties ar galvenajiem korupcijas riskiem, kuriem būtu jāpievērš uzmanība, kā arī pazīmēm, kas saistītas ar klienta darījumiem vai veiktajiem maksājumiem.

Esam gandarīti, ka mūsu žurnāla slejās pieredzējuši juristi vērš uzmanību uz jaunpieņemto likumu normu skaidrojumu, kā arī norāda uz aizvien esošajiem likumu “robiem”. Tā vērts uzzināt, kas mainījies tiesiskās aizsardzības līdzekļa – prasības nodrošinājuma civilprocesā – piemērošanā pēc šopavasar pieņemtajiem grozījumiem Civilprocesa likumā. Kā norādīts jauno normu izvērtējumam veltītajā rakstā, “lai gan pagaidu aizsardzības institūta ieviešana ir nozīmīgs solis attiecībā uz efektīvu tiesas aizsardzības nodrošināšanu, tā piemērošanas rezultātā strauji var tikt radītas būtiskas izmaiņas pušu strīdīgajās attiecībās”.

Tikpat aktuāls ceļojumu sezonā ir arī raksts par jautājumiem, kas nav līdz galam atrisināti likumā saistībā ar transportlīdzekļu vadītāju civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

Vēl uzziniet, kā sagatavot labu prasības pieteikumu tiesai un kādas jaunas atziņas sniedzis Senāts savos nolēmumos darba tiesībās un Eiropas Savienības Tiesa – publisko iepirkumu jomā.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 

JŪLIJA NUMURA SATURS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *