BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪLIJĀ

Gada otrā puse

Jūlijā esam pārkāpuši pāri 2020. gada pirmajai pusei, tātad – esam jau pusceļu nogājuši. Pirmais pusgads daudziem uzņēmumiem bija grūts posms, un nav pārliecības, ka otrajā pusgadā mums klāsies vieglāk. Atkal runājam par krīzi, kas šoreiz saistījās ar pasaulē pasprukušā vīrusa pandēmiju. Taču krīzēm piemīt īpašība, ka tās sākas pēkšņi, bet noslēgums var vilkties vēl gadiem. Daudzi ir neizpratnē – kā būs turpmāk? Vai spēsim ātri atgūties, vai nebūs tā, ka daži pandēmijas mēneši atbalsosies vēl ilgi, jo nauda, ko valdība tērē ekonomiskās situācijas stabilizēšanai, būs jāatdod varbūt nākamajai paaudzei.

Taču kritiskās situācijā slīcējam glābšanas riņķis ir dzīvības un nāves jautājums. Vienīgi – vai slīcējs zina, kā to izmantot, un vai maz pats vēlas izglābties. Šādas asociācijas raisījās sarunā ar numura intervijā uzaicināto Maksātnespējas kontroles dienesta vadītāju. Izrādās, ir uzņēmumi, kuriem dažkārt ir pat izdevīgi nogrimt, tā nogremdējot arī uzkrātās parādsaistības, kamēr vērtīgākie aktīvi ātri tiek pārvesti uz jauniem uzņēmumiem. Izrādās, aptuveni 60 procenti no maksātnespējīgajiem uzņēmumiem ir kā tukšas čaulas!

Tas, ka krīze atklāja uzņēmējdarbības vides aizlaistākās problēmas, rāda, kur “kuģim” ir sūce. Niecīgās darbinieku algas atsevišķās nozarēs vērš uzmanību uz sociālo neaizsargātību, ko rada aplokšņu algas. Arī uz nodokļu politiku, jo patieso algu slēpšana nav bez iemesla. Vai šīs problēmas sāksim risināt jau šogad vai atliksim uz nākamo gadu? Ja nu pandēmija nekur nav pazudusi, bet rudenī atgriezīsies ar otro vilni?

Kā noprotams, tematu, ko risināt gada otrajā pusē, netrūks, tostarp arī mūsu izdevniecības žurnālos. Kaut arī mediju atbalsta programmā saņēmām atteikumu, jo žurnāli Bilance, Bilances Juridiskie Padomi un ar tiem saistītais portāls Bilance PLZ esot vērsti “uz šauru interešu loku” (grāmatvedības un finanšu speciālistiem, citiem uzņēmējdarbībā nozīmīgiem profesionāļiem), no jums, lasītāji, atkarīgs, vai valdībā un ministrijās sadzirdēs arī mūsu un jūsu viedokļus! Abonēt žurnālus var tiešsaistē, tāpat kā tos var lasīt arī elektroniski!

Būsim kopā gada otrajā pusē!

Vairāk par JŪLIJA numura saturu uzziniet žurnāla mājaslapā www.juridiskiepadomi.lv.

Vineta Vizule,

žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

JŪLIJA NUMURA SATURS

LASĪT ELEKTRONISKI

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *