BILANCES JURIDISKIE PADOMI JANVĀRĪ:

Aizsācies jauns gads, kas daudziem ir arī jaunu apņemšanos sākums. Domās it kā pāršķiram lappusi, lai uz tīras, nesašvīkātas lapas rakstītu veicamo darbu sarakstu. Un viens no tādiem – mācīties, izzināt, rast risinājumus dažādām dzīves situācijām.

Aizvadītā gada nogalē, apmeklējot vairākus seminārus un konferences, uzzināju daudz jauna – gan par blokķēdēm, kriptovalūtām un mākslīgo intelektu, gan par to, kas notiks ar Latvijas ekonomiku un mūsu tautiešiem ārvalstīs, ja mums draudzīgā Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības, nespējot vienoties par abpusēji izdevīgiem „šķiršanās” noteikumiem. Ieguvu daudz jaunu ideju turpmāk apskatāmajiem tematiem, jo tikai zināšanas un izpratne palīdz rast risinājumus vissarežģītākās problēmās, kādu mūsdienu informācijas laikmetā netrūkst.

Arī gada pirmajā žurnāla numurā kā vienmēr ar juridisko profesiju pārstāvju palīdzību piedāvājam apgūt jaunus tematus un atkārtot varbūt jau kādreiz dzirdētos.

Šī numura lielā intervija ir par autortiesībām, kas ir mainījušās digitālajā laikmetā, tāpēc nepieciešams jauns regulējums, kas apmierinātu gan autordarbu radītājus, gan autordarbu izmantotājus. Neesam aizmirsuši pieminēt arī neuzlaužamās blokķēdes, kas arī prasa paraudzīties uz šīm daudziem noslēpumainajām informācijas glabātavām no aktuālā personas datu aizsardzības aspekta. Jauna pieeja darba tiesiskajām attiecībām jārod arī tiesām, izšķirot strīdus starp darba devējiem un darba ņēmējiem, kam veidojas pavisam atšķirīgs sadarbības modelis – gan darbiniekiem strādājot attālināti, gan esot mobiliem, apkalpojot klientus ārpus konkrētās darbavietas.

Skaidrs ir viens – zināšanas jāpapildina ik brīdi, tāpēc priecāšos, ja ne vien lasīsiet žurnāla rakstus, bet arī atsūtīsiet jautājumus par tiem juridiska rakstura tematiem, kuros gribētu viest lielāku skaidrību.
Uz ražīgu sadarbību 2019. gadā!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Bilances Juridiskie Padomi JANVĀRA numura saturu skatīt ŠEIT.

Abonenti lasīt žurnālu ELEKTRONISKI var ŠEIT.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *