BILANCES JURIDISKIE PADOMI JANVĀRĪ

Kāds būs otrās tūkstošgades divdesmitais gads?

Atcerēsimies, ka 1920. gada sākumā noslēdzās Latvijas brīvības cīņas un sākās jauns posms – Latvijas brīvvalsts laiks.  uzņēmumu skaits.

Kāda būs otrās tūkstošgades divdesmito gadu bilance Latvijā – par to atbildīgi esam mēs. Tāpēc, aizsākot jauno gadu, žurnālā pievērsām uzmanību pašreizējai nodokļu politikai, kas lielā mērā noteic valsts izaugsmes un attīstības iespējas.

Liekot maksāt nodokļus, valsts būtībā izlemj, kur tiks izmantoti daudzi resursi, jo ar nodokļiem tiek pārdalīta liela daļa bagātības.” Tas  ir citāts no skolēniem paredzētās mācību vietnes.

Saskaņā ar Valdības rīcības plānu Finanšu ministrijai sadarbībā ar valdības sociālajiem un sadarbības partneriem līdz 2020. gada 31. maijam jāizstrādā jaunas vidēja termiņa valsts nodokļu politikas pamatnostādnes. Tātad vēl ir laiks priekšlikumiem, kas, iespējams, ļaus Latvijai uzplaukt tāpat kā reiz pirms 100 gadiem!

Janvāra numurā lasiet  interviju INĀRU PĒTERSONI, biedrības Business Against Shadow Economy (BASE) valdes locekli, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektori par to, kā valstī mazināt ēnu ekonomiku, savukārt Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) pārstāves VITA SAKNE, BAIBA STRUPIŠA un AIJA KĻAVINSKA diskutē par darbaspēka nodokļu reformas nepieciešamību.

Vineta Vizule,

žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 
ŽURNĀLA SATURA RĀDĪTĀJS  Žurnāla elektroniskā versija

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *