BILANCES JURIDISKIE PADOMI JANVĀRĪ

Tehniskās prognozes

Aizsākoties jaunam gadam, vēlamies prognozēt, kāds tas varētu būt. Pēdējie trīs gadi mūs nav lutinājuši, tāpēc ļoti gribas cerēt, ka 2023. gads būs daudz labāks par iepriekšējiem. Ja ticētu numerologu prognozēm, tad, saskaitot gada ciparus, kopā sanāk “7” – laimīgs skaitlis!

Tomēr grāmatvežu saimei skaitļi ir ikdienas darba instruments, un tas, ja kādā no ailēm grāmatvedības programma izskaitļos “777”, vēl nenozīmēs lielo laimestu. Patiesībā laimestu laiks šogad beidzies, Valsts ieņēmumu dienesta rīkotā čeku loterija būs noslēgusies, vēl tikai janvārī izziņos decembra un 2022. gada izlozes laimētājus. Loterijas rīkotāji uzskata, ka esam kļuvuši apzinīgāki un gan godprātīgi izsniedzam čekus klientiem, gan klienti nepiever acis un pieprasa norēķinu dokumentus.

Ja reiz uz lieliem laimestiem šogad nevaram cerēt, tad varbūt mūs sagaida patīkamas nodokļu atlaides? Kaut vēlu, bet gada nogalē darbu sāka jauna valdība, pie darba pienākumiem stājies jauns finanšu ministrs, kurš solījis uzklausīt sociālo partneru ieteikumus, kā mazināt darbaspēka nodokļus. Varbūt samazināsies nodokļu likmes energoresursiem, biežāk lietotajiem pārtikas produktiem, kā tas noticis daudzviet citur pasaulē? Diemžēl šādas prognozes vēl ir janvāra miglā tītas, jo valdība strādās pēc 2022. gada tehniskā budžeta, bet Saeimas deputāti 2023. gada budžetu sola pieņemt labi ja marta sākumā. Līdz ar to cerības jāatliek uz pavasari, bet ziemā jāņem vērā, ka izmaiņas skars minimālās mēneša algas aprēķinus un visus tos rēķinus, kuri tiek izskaitļoti pēc šī rādītāja. Nu, piemēram, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta minimālais apmērs 2023. gadā būs 620 eiro mēnesī. Arī maksātnespējas procesu ietekmēs minimālās algas pieaugums – palielināsies iemaksājamais depozīts un kreditoriem novirzāmo līdzekļu apjoms fiziskās personas maksātnespējas procesā. Par citiem juridiskiem jaunumiem un prognozēm uzzināsit žurnāla lappusēs.

Vineta Vizule,

Bilances Juridiskie Padomi redaktore

JANVĀRA NUMURA SATURS

ABONĒT DRUKĀTO ŽURNĀLU ABONĒT E-ŽURNĀLU

ABONĒT JURISTA KOMPLEKTu  ABONĒT E-JURISTA KOMPLEKTU

ABONĒT BILANCES ZELTA KOMPLEKTU  ABONĒT E-BILANCES ZELTA KOMPLEKTU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *