BILANCES JURIDISKIE PADOMI janvārī

Jaunu lapu pāršķirot

Esam pāršķīruši jaunu lappusi – ne tikai saņemot šī gada pirmo žurnāla numuru, kurš ir jau 91. pēc kārtas. Esam pāršķīruši arī jaunu lappusi cilvēces vēstures hronikā – iesoļojam 21. gadsimta trešajā gadu desmitā, kas noteikti paliks atmiņā kā izšķirošais gads cīņā ar Covid-19 infekcijas izraisīto pandēmiju.

Jau aizvadītā gada pēdējās dienās Eiropas Savienības valstīs uzsāka iedzīvotāju vakcinēšanu pret bīstamo vīrusu. Zinātnieki pirmoreiz izmantoja jaunu metodi, radot īpašu “ziņnesi”,  kurš nogādā šūnās informāciju par veselību graujošo ienaidnieku un ļauj tām sagatavoties cīņai. Taču ikviens jaunums rada arī bažas, cik drošs un uzticams tas būs, tāpēc saprotams, ka daudzus interesē jautājums, vai valdība, darba devēji vai pakalpojumu sniedzējs var pieprasīt obligātu vakcinēšanos. Juristi to skaidro šī žurnāla publikācijā.

Jaunas lappuses pāršķiršana būs arī nu jau vairākus gadus ieilgušajā nodokļu reformēšanas epopejā. Šajā gadā lielākoties izmaiņas skars darbaspēka nodokļus, un, lai tām piemērotos, likumos ir paredzēts pārejas periods pusgada, gada vai ilgākā laikā. Nodokļu konsultanti gan visai skeptiski skatās uz gaidāmajām pārmaiņām, it īpaši tām, kas ietekmēs pašnodarbinātos un mikrouzņēmumus. Uzņēmējdarbības gēns kā nevēlams vīruss tiks slāpēts, daudzus sava rūpala kopējus mudinot kļūt par darba ņēmējiem lielākos uzņēmumos. No valsts budžeta skatupunkta tas ir saprotami, jo no lielajiem vieglāk iekasēt nodokļus. Grūtāk ir izsekot mazā biznesa veicēju pulkam, turklāt statistika liecina, ka pašnodarbināto skaits pēdējos gados pieaudzis, kamēr juridisko personu skaits sarūk. Turklāt nav zināms, kā attīstīsies šis nodokļu stāsts vēl pēc gada, varbūt atkal būs jāpāršķir jauna lappuse? Par svarīgākajām nodokļu izmaiņām lasiet žurnālā interviju ar SANDIJU NOVICKU, zvērinātu advokātu biroja COBALT partneri, zvērinātu advokāti.

Veselīgu un darbīgu  Jums šo gadu!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

JANVĀRA NUMURA SATURS

ABONĒT ŽURNĀLU

PIRKT E-ŽURNĀLU

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *