BILANCES JURIDISKIE PADOMI FEBRUĀRĪ

Uzraugi neļauj atslābt

Gada pirmais mēnesis noslēdzās ar pozitīvu ziņu Latvijai un jo īpaši uzņēmējiem – mūsu valsts normatīvais regulējums noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā atbilst visiem Finanšu darījumu darba grupas (FATF) noteiktajiem starptautiskajiem standartiem. Tā atzīts Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas (Moneyval) ziņojumā.

Moneyval ekspertu novērtējums ir uzskatāms par būtisku soli pretim Latvijas neiekļaušanai tā dēvētajā pelēkajā sarakstā. Eksperti  vēlreiz vērtēja Latvijas atbilstību visām rekomendācijām, kur iepriekš tika identificēti trūkumi. Atbilstība FATF standartiem novērtēta kā “lielākoties atbilstoša” vai “atbilstoša pilnībā”, taču Latvijai arī turpmāk ir noteikts uzraudzības process, tātad  atslābt nedrīkst!

Uzraugošās institūcijas turpinās stingri kontrolēt finanšu darījumus, kas varētu liecināt par naudas atmazgāšanu, darbību ekonomikas pelēkajā jeb ēnu zonā, aplokšņu algu izmaksu, dažādu nodokļu shēmu īstenošanu. Ticam, ka žurnāla lasītāju auditorijai neko no iepriekšminētā pārmest nevar, taču aicinām uzzināt, ko par klientu uzraudzību saka finanšu nozares pārstāvji, kā darbojas sankciju regulējums, kā izstrādājami iekšējās kontroles sistēmas dokumenti, lai tie atbilstu visām likumu prasībām. Februāra numura intervijā lasiet saruna ar SANITU BAJĀRI, Finanšu nozares asociācijas vadītāju, un JĀNI BRAZOVSKI, asociācijas valdes locekli.

Šogad žurnālā BILANCES JURIDISKIE PADOMI turpinām informēt arī par regulējuma izmaiņām publisko iepirkumu jomā, apskatot jauno administratīvo sodu sistēmu, kas stāsies spēkā 2020. gada otrajā pusgadā.

Vairāk par februāra numura saturu uzziniet žurnāla mājaslapā www.juridiskiepadomi.lv

Vineta Vizule,

žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *