BILANCES JURIDISKIE PADOMI DECEMBRĪ

Atbildības augstā latiņa

Pienācis gada noslēdzošais mēnesis, kas mudina atskatīties uz iepriekš paveikto. Aizejošais gads nav bijis viegls ne finansiāli, ne emocionāli, jo Eiropā atgriezies kara rēgs, līdzi nesot postu un ciešanas ukraiņu tautai, arī ekonomisko krīzi, kas atbalsojas daudz tālāk par Eiropas kontinentu. Vienlaikus izmisums mijies ar cerībām, ka uzvara pār agresorvalsti Krieviju ir iespējama, lai gan sagaidāms, ka ar ziņām par karadarbības norisi būs jāsadzīvo arī 2023. gada sākumā.

Šis laiks liek pārvērtēt mūsu vērtības, mainīt biznesa lēmumus, meklēt jaunas iespējas, kā tikt galā ar enerģētisko krīzi un inflāciju. Grūti lēmumi sagaidīs arī decembra sākumā vēl neizveidoto Latvijas valdību, kurai jārisina krīzes radītās tautsaimniecības attīstību kavējošās problēmas.

Līdzīgi lēmumi sagaidāmi arī ikvienā biznesā, un, kā numura intervijā min zvērināta advokāte Evija Novicāne, bieži vien ir jāieklausās intuīcijā un jābūt drosmīgiem un inovatīviem. Ideja aicināt uz sarunu radās pēc Komerclikuma 20. jubilejai veltītas konferences, kurā viņa minēja pirms pāris gadiem veiktās uzņēmēju aptaujas rezultātus.

Aptaujā noskaidrots, ka vairāk nekā 40 procenti uzņēmēju nav iedziļinājušies valdes locekļu atbildības tiesiskajā regulējumā.

Taču laikā, kad biznesa lēmumu pieņemšanā raksturīga liela nekonkrētība, valdes locekļa atbildības latiņa ir īpaši paaugstināta. Tāpēc nepieciešams rast saprātīgu līdzsvaru starp atbildības pienākumu un komerciālās rīcības brīvības principu.

Šai numurā uzmanība pievērsta arī darba tiesisko attiecību problemātikai, jo strauji mainās tas, kā raugāmies uz darba un privātās dzīves līdzsvarošanu, darba apmaksas sistēmu un tamlīdzīgi. Publikācijās sniedzam ieskatu gan ekspertu viedokļos, gan jaunākajā tiesu praksē. Tāpat vēršam uzmanību uz konkurences tiesībās nozīmīgu tematu – karteļu izskaušanu iepirkumos.

Lai balti un pārdomu pilni Ziemassvētki, bet Jaunais gads nāk ar cerību par mieru, kad uzņēmēju galvenās rūpes atkal būs biznesa izaugsme un attīstība.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

DECEMBRA NUMURA SATURS

ABONĒT DRUKĀTO ŽURNĀLU ABONĒT E-ŽURNĀLU

ABONĒT JURISTA KOMPLEKTu  ABONĒT E-JURISTA KOMPLEKTU

ABONĒT BILANCES ZELTA KOMPLEKTU  ABONĒT E-BILANCES ZELTA KOMPLEKTU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *