BILANCES JURIDISKIE PADOMI decembrī

Aizejošā gada mācības

Pienācis laiks atvadīties no 2020. gada, kas noteikti cilvēces vēsturē ieies kā īpašs gads. Nākamās paaudzes, pāršķirstot šā gada izdevumus, tostarp arī šo žurnāla numuru, pamanīs, ka intervija tiek sniegta, intervējamajam esot mutes un deguna aizsargmaskā. Tāpat masku lietoja arī kolēģis, uzdodot jautājumus, jo saruna notika klātienē, kas jau bija neparasti. Tomēr jāatzīst, ka neviena virtuālā vide nespēj aizstāt tiešo kontaktu, kāds veidojas, tikai reāli satiekoties. Tāpat ļoti ceram, ka arī nākamgad novērtēsit drukātā žurnāla “taustāmību”, lai gan jau patlaban visu līdz šim izdoto žurnāla numuru arhīvu iespējams lasīt e-žurnāla formātā.

Dienā, kad finišējām decembra numura maketu, Saeimā dedzīgi diskutēja par 2021. gada valsts budžetam veltītajiem likumprojektiem, tostarp izmaiņām nodokļu regulējumā. Pārsvarā šie likumprojekti bija steidzamajā 2. lasījumā, kad, saprotams, nav iespējams pilnvērtīgi diskutēt par iesniegtajiem priekšlikumiem 30 likumiem, turklāt to darot attālināti.

Novembra nogalē aizvien vēl nebija skaidrs, kā mēneša sākumā izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļos tiks sniegts atbalsts to nozaru uzņēmumu darbiniekiem, kuru darbavietas pārtraukušas darbību Covid –19 apkarošanai noteikto ierobežojumu dēļ. It kā lēmumi pieņemti, bet kamēr Briselē nav dots akcepts, maciņos svilpo vējš. Kurš ministrs vai deputāts varēja paredzēt, ka infekcija vasarā ir tikai paņēmusi “atvaļinājumu”, nevis pametusi Latviju uz mūžiem?!

Runā, ka no krīzes vienmēr iznākot gudrāki, krīze ir lielo iespēju laiks, jo grimstot taču ir iespējams sasniegt gultni, no kuras var atsperties, lai izpeldētu virspusē. Protams, ja vien tam pietiks spēka, ja plaušās būs ievilkts pietiekami daudz skābekļa.

Tad nu decembrī novēlu visiem tikt pie šī spirdzinošā skābekļa, lai gadu aizvadītu ar klusiem un ģimeniskiem Ziemassvētkiem un gadumijā varētu viens otram vēlēt pašu galveno – labu veselību!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

DECEMBRA NUMURA SATURS

LASĪT ELEKTRONISKI

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *