BILANCES JURIDISKIE PADOMI DECEMBRĪ

Lai jaunajā gadā saprotami nodokļi!

Klāt gada pēdējais žurnāla numurs, tā vien gribas sveikt lasītājus, paceļot dzirkstošu šampanieša glāzi un vēlot virsrakstā minēto! Šis gads pagāja interesanti – jauns likumdevējs, jauns Valsts prezidents, pieņemti divi budžeti, ieviesta čeku loterija… Tik nodokļu un kases aparātu jomā bija neierasts klusums kā pirms vētras.

Sabiedrībā jau skaļi izskanējusi ziņa, ka nākamgad vēl vētru nesola (lasi – nodokļi būtiski netiks mainīti), taču šāda tāda viļņošanās noteikti būs, jo Saeimas koalīcija aiz slēgtām durvīm spriedīs par jaunu nodokļu reformu. Tā patiesībā būšot bijušās nodokļu reformas kļūdu labojums. Tiek solīts, ka varas gaiteņos spriedīs, kā atgriezties pie daudz saprotamākiem algu aprēķiniem, jo patlaban, pieņemot darbā jaunu speciālistu, ne viņš pats, ne grāmatvedis var pateikt, uz cik lielu atalgojumu uz rokas viņš var pretendēt. Bruto summa, kas eksistē tikai uz papīra vai kaut kur elektroniski grāmatvedības programmās, īstu skaidrību neievieš.

Iespējams, šis piemērs lieliski atspoguļo skaļi neafišēto konfliktu, kas dzīvē valda starp grāmatvedi un juristu. Ja likumu var interpretēt ar vismaz četrām dažādām metodēm, tad grāmatvedis šādu “vaļību”  atļauties nevar – viņa saimniecībā visam jāsakrīt cents centā. Tāpēc saprotama ir vēlme pēc tāda nodokļu regulējuma, kurš ir viegli saprotams bez ekonomista izglītības, par kuru darbiniekam  nerodas iespaids, ka grāmatvedis kaut ko nav līdz galam izdarījis vai pateicis un tādēļ gala rezultātā ir jāpiemaksā valstij vēl neapzināti iekrātais nodokļu parāds.

Priecāsimies būt kopā arī otrās tūkstošgades jau otrajā gadu desmitā! Lai visas krīzes mums nemanot aizvējo garām, lai Latvijas ekonomika aug un iedzīvotāju labklājība vairojas!

Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

ŽURNĀLA SATURA RĀDĪTĀJS  Žurnāla elektroniskā versija

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *