BILANCES JURIDISKIE PADOMI augustā:

Bilances juridiskie padomiKlusums pirms vētras

Vineta Vizule,

žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Svelmainais jūlijs un tikpat karstais gaidāmais augusta sākums nevedina domāt par sarežģītām lietām, daudziem patlaban ir aizsācies atvaļinājumu laiks. Atelpa ir vajadzīga, jo šis rudens solās būt karsts pavisam citā nozīmē – sāksies pirmsvēlēšanu perioda īstās kaislības, būs jāspēj orientēties politisko partiju aģitācijas jūklī, pastiprināsies sabiedrības viedokļu polarizāciju u.tml. Tas, ka pilsoniski aktivizējamies, protams, nav nekas nosodāms, drīzāk pat apsveicams, taču jādomā, ka priekšvēlēšanu cīņās neaizskart viedokļu paudējus, kā saglabāt neitralitāti jautājumos, kas attiecas uz biznesa vidi, sadarbības partneriem, klientiem, arī darbiniekiem.
Par klusumu pirms vētras numura intervijā izsakās arī zvērināts advokāts Māris Liguts, norādot, ka patlaban noplakusi interese par jautājumiem, kas saistīti ar fizisko personu datu aizsardzību. Vai tiešām viss jau labākajā kārtībā? Drīzāk gan pretēji – Eiropas Savienības regula stājusies spēkā, nacionālais likums pieņemts, tad nu mānīgi liekas, ka var šim tematam vairs nepievērsties. Taču, kā norāda advokāts, daudzi uzņēmumi pat nav sākuši interesēties par to, vai viņu datu saimniecība ir sakārtota. Kad izdzirdēs par pirmajiem sodiem vai tiesvedībām, tad atkal juristiem būs jāskaidro, kas darāms. Bet pagaidām notiek banku attīrīšanās, investori apsver, vai palikt Latvijā vai aiziet no valsts, kas ģeopolitiski nav tai labākajā situācijā. Ir arī drosmīgie, kas šajā laikā saskata jaunas iespējas un izaicinājumus.
Tāpēc vasaras atlikušajās dienās uzkrāsim spēkus, sakārtosim domas un gaidīsim ražīgu rudeni, lai pieņemtu īstos lēmumus un rīkotos ne vien savu personīgo, bet arī valsts interešu labā!

Ar žurnāla augusta numura satura rādītāju var iepazīties ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *