BILANCES JURIDISKIE PADOMI AUGUSTĀ

Virtuālā ikdiena

Lai arī augusts visā Eiropā tiek uzskatīts pat atvaļinājumu un ceļojumu mēnesi, tomēr pamazām domas sāk kavēties pie gaidāmā darba cēliena. Diemžēl iepriekšējie mēneši nav vainagojušies ar karadarbības pārtraukšanu Ukrainā, un karš turpinās ne tikai reālajās frontes līnijās, bet arī kibertelpā. Kā šī numura intervijā stāsta IT drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, tad kiberuzbrukumu skaits Ukrainai tuvajās valstīs, tostarp Latvijā, kopš kara sākuma ir strauji pieaudzis. Neatslābst arī tie kibernoziedznieki, kuri pikšķerē e-pastos un no iedzīvotājiem izvilina apjomīgas naudas summas. Tostarp cieš arī komersanti un viņu grāmatveži, ja laikus nav parūpējušies par savu IT sistēmu drošību.

Vēl vairākās publikācijās tiek skatīti jautājumi, kas saistīti ar informācijas tehnoloģijām, tostarp par nepieciešamību komersantiem jau laikus izveidot E-adresi, kas nepastarpināti ļaus sazināties ar valsts iestādēm.

Tāpat skaidrojam, kā darbosies jaunās digitālās vīzas, ko var izmantot ārzemnieki, dzīvojot Latvijā un strādājot attālināti citas valsts jurisdikcijā. Arī digitālie norēķini un kriptovalūtas vairs nav jaunums, taču jādomā, kā norēķinus padarīt visiem pieejamus un drošus. Par to sniedzam atskatu uz ekspertu diskusiju sarunu festivālā LAMPA. Finanšu drošības tematikai veltīts arī raksts par kolektīvajām finansēšanas platformām, kādas nu varētu lielākā skaitā veidoties arī Latvijā, un tāpēc svarīgi ir aizsargāt ieguldītāju intereses.

Kamēr virtuālā pasaule pārņem mūsu ikdienu, nedrīkst aizmirst par katra pienākumu maksāt nodokļus. Valsts ieņēmumu dienestam ir sava programmatūra, kas spēj atsijāt tos komersantus, kuru darījumi, iespējams, nav godprātīgi, tāpēc var tikt sagaidīts VID nodokļu audits. Pat ja esat pārliecināts, ka uzņēmums darbojas nevainojami un ievēro visas normatīvo aktu prasības, ar auditoriem ir jāsadarbojas, jo tas palīdzēs pierādīt, ka darījumi bijuši rūpīgi izsvērti un nodokļi laikus nomaksāti.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

AUGUSTA NUMURA SATURS

ABONĒT

JURISTA KOMPLEKTS

BILANCES ZELTA KOMPLEKTS

PIRKT E-ŽURNĀLU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *