BILANCES JURIDISKIE PADOMI AUGUSTĀ

Turpināsim būt modri!

Vasara jau ietiekusies otrajā pusē, un arvien biežāk aizdomājamies, kā dzīvosim un strādāsim šoruden, kad Covid-19 pandēmiju vēl nebūs izdevies apstādināt. Negribas biedēt ar iespējamiem jauniem infekcijas uzliesmojuma viļņiem, taču būsim modri un gatavosimies tam, ka valstī turpināsies epidemioloģiskās drošības pasākumi. Visticamāk, arī rudens mēnešos būs ieteikums, ja vien tāda iespēja pastāv, turpināt darbu attālināti. Tas nozīmē, ka pieaugs prasības pēc valsts iestāžu digitāli sniegtajiem pakalpojumiem.

Arī Uzņēmumu reģistrs turpmāko gadu darbības stratēģijā kā vienu no galvenajiem uzdevumiem izvirzījis pāriešanu uz klientu apkalpošanu digitālajā vidē. Līdzšinējā reģistra darbības pieredze rāda, ka jebkuru ar komercsabiedrības dibināšanu un dokumentu sakārtošanu saistītu jautājumu var atrisināt attālināti. Nākamā latiņa – to spēt izdarīt tiešsaistē, aizpildot iepriekš elektroniski sagatavotas formas. Par to, kā valsts iestāde digitāli transformējas, kā arī par jaunākajiem Komerclikuma grozījumiem, kas cita starpā noteic, ka uzņēmuma juridiskā adrese no valdes “patiesā sēdekļa” kļūst par reģistrācijas vietu, kā arī citām Uzņēmumu reģistra aktualitātēm lasiet intervijā ar galveno valsts notāri Gunu Paideri.

Uzmanība jāpievērš arī grozījumiem tā dēvētajā naudas atmazgāšanas apkarošanas likumā, tāpat jāpārliecinās, vai komercsabiedrības līgums nodrošina garantētu ikgadēju dividenžu izmaksu, jo, kā brīdina komerctiesību jomas pārzinātāji, dalībnieku līguma noslēgšana ne vienmēr garantē arī līguma izpildi. Šai ziņā noderīgi ir sekot līdzi tiesu praksei.

Arī par publisko iepirkumu regulējuma piemērošanas interpretāciju var uzzināt no tiesu nolēmumiem. Tikpat būtiski ir būt informētiem, kā tiek atrisināti strīdi darba tiesiskajās attiecības. Esam pateicīgi mūsu pastāvīgajiem autoriem, kuri regulāri seko līdzi Latvijas Republikas Senāta spriedumiem un tajos izvirzītajām tēzēm, vienlaikus par šiem jautājumiem izglītojot arī žurnāla lasītājus.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 

AUGUSTA NUMURA SATURS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *