BILANCES JURIDISKIE PADOMI APRĪLĪ:

Būt sasaistē ar realitāti

Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Vai darba devēji bieži aizdomājas, kā motivēt darbiniekus rūpēties par uzņēmuma kopējo attīstību un lai viņi arī gūtu finansiālu labumu no ieguldītā darba? Šajā žurnāla numurā uzzināsit par tādu motivējošu darbinieku ienākuma veidu kā akciju opcijas, kas ir izdevīgas arī nodokļu ziņā. Kā rāda prakse, vietējie uzņēmumi vēl kūtri izmanto šo iespēju likumīgā veidā ietaupīt uz algas nodokļu rēķina. Bet varbūt šādi pat varētu izvairīties no daudzviet ierastās aplokšņu algu maksāšanas?

Savukārt ēnu ekonomikas apkarotāji ir gatavi nepieļaut nelikumīgi iegūtās skaidras naudas izmantošanu darījumos. Par to arī numura intervija, kurā gan tiek apsvērts, vai skaidras naudas ierobežošana novedīs pie iecerētā mērķa un kas patiesībā veicina ēnu ekonomiku.

Mūsdienās, kad esam mobili un nereti darba vide vairāk saistīta ar digitālo pasauli, nedrīkst aizmirst, ka tomēr esam piesaistīti arī realitātei, tostarp aizvien nozīme ir uzņēmuma juridiskajai adresei, kam jāsaistās ar konkrētu namu vai vismaz taustāmu pastkastīti. Ja vēstules, kas adresētas komersantiem, netiks saņemtas, uzņēmumam var draudēt pat slēgšana.

Savukārt namam, kurā jāatrodas uzņēmuma birojam, var būt vairāki īpašnieki, kas nolemj to sadalīt, lai arī nekustamais īpašums nav kūka, ko varētu sagriezt gabaliņos. Kā skaidro juristi, īpašuma tiesība, kas pieder uz vienu un to pašu nedalītu lietu vairākām personām nevis reālās, bet tikai domājamās daļās, ir kopīpašuma tiesība. Kā var notikt šīs tiesības dalīšana, uzzināsit citā šī žurnāla publikācijā.

Bilances Juridiskie Padomi APRĪĻA numura saturu skatīt ŠEIT.

Abonenti lasīt žurnālu ELEKTRONISKI var ŠEIT.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *