BILANCES JURIDISKIE PADOMI APRĪLĪ

Jāpielāgojas pārmaiņām!

Aizvadīts gada pirmais ceturksnis, kas bijis smagu pārbaudījumu laiks. Tā kā žurnāla aprīļa numurs uz tipogrāfiju aizceļoja marta nogalē, vēl nebija zināms, vai valstī izsludinātā ārkārtējā situācija tiks pagarināta. Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestie ierobežojumi jau paspējuši iedragāt daudzu uzņēmumu dzīvotspēju. Vienlaikus saprotams, ka, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, valdība noteiktos ierobežojumus vienā dienā neatcels. Tāpēc atliek apņēmīgi rīkoties, lai saglābtu biznesu. Iespējams, nepieciešama tā restrukturizācija – uzņēmuma juridisko struktūru, īpašumtiesību, finanšu vai citu struktūru pārveidošana. Kam šādā procesā soli pa solim būtu jāpievērš uzmanība, aprīļa numurā skaidro nodokļu konsultanti un juristi.

Sava veida restrukturizācija notikusi arī tiesu sistēmā – Latvijā nu būs specializētā Ekonomisko lietu tiesa. Kāpēc tāda nepieciešama un kāda veida lietas tā skatīs, par to saruna ar Tieslietu ministrijas Tiesu sistēmas politikas departamenta direktori Kristīni Miļevsku. Viņa uzsver, ka “ļoti nozīmīga loma ir tiesnesim kā likuma piemērotājam un tiesas procesa vadītājam, kā arī viņa spējai panākt procesa dalībnieku respektu un iemantot autoritāti”. Cerēsim, ka pēc laika varēsim intervēt arī kādu no jaunieceltajiem tiesnešiem, kuri tikuši sagatavoti sarežģītu komercstrīdu risināšanai. Tikmēr žurnāla pastāvīgie autori sniedz ieskatu jaunākajos tiesu nolēmumos, kas skar publiskos iepirkumus un darba tiesiskās attiecības. Aprīļa numurā īpaša uzmanība veltīta tām lietām, kurās ir bijis jāizšķir strīds par psiholoģisko teroru darbavietā.

Jau tā nemierīgajā laikā gribētos pēc iespējas mazāk iemeslu uztraukumam, taču noziedzīgā pasaule turpina uzdarboties, turklāt digitālajā vidē. Žurnālā uzziniet, ko nozīmē “taustiņkļūdu” izmantošana domēna vārda sagrābšanā, kā arī iepazīsieties ar skaidrojumu, kam un kā uzņēmumā uzticēt sargāt personas datus.

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 

APRĪĻA NUMURA SATURS

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *