18.02.2022. E-seminārs: “Klienta padziļināta izpēte un darījumu uzraudzība. Ziņošana par aizdomīgiem darījumiem.”

M.Sc.Physics, Mg.oec., Jeļena Marjasova,

SIA “RS ONE Consulting” valdes locekle, Finanšu nozares asociācijas sertificētā speciāliste. Pieredze banku darbībā un korporatīvo finanšu jomā, strādājot Latvijas un starptautiskajos uzņēmumos un vadot finanšu un juridisko darbību, kā arī praktiskā pieredze NILLTPFN jomā – IKS izveidošanā un ieviešanā, audits, personāla apmācībā.

 

Cena žurnālu abonentiem €59 + PVN, pārējiem €69 + PVN.
Ja esat kāda mūsu žurnāla abonents, pirkumu grozā ievadiet atlaižu kodu: Abonents

83.49 ar PVN

E-semināru cikls:
NILLTPFN . Iekšējās kontroles sistēmas izveidošana, aktualizācija un sagatavošana licencēšanai – soli pa solim

 

 

Ceturtā nodarbība:
Klienta padziļināta izpēte un darījumu uzraudzība. Ziņošana par aizdomīgiem darījumiem.
18.februārī, plkst. 10:00 – 12:00

 

 

Klienta padziļināta izpēte un darījumu uzraudzība. Ziņošana par aizdomīgiem darījumiem.

  • Klienta riska līmenis – augsts, vidējs vai zems.
  • Klienta izpēte – vienkāršota, standarta, padziļināta.
  • Klienta darījumu uzraudzība un padziļinātas uzraudzības programma.
  • Klienta padziļinātas izpētes pasākumi un dokumentācija.
  • Legalizācijas tipoloģijas un aizdomīgo darījumu atklāšanas kārtība.
  • Kārtība, kādā FID sniedzami ziņojumi par aizdomīgiem darījumiem.
  • Reģistrācija finanšu izlūkošanas datu saņemšanas un analīzes sistēmā goAML.
  • Sliekšņa deklarācija.

 

Latvijā ir sākusies nefinanšu sektora NILLTPFN likuma subjektu licencēšana. VID jau pusgadu licencē ārpakalpojuma grāmatvežus, Ekonomikas ministrija veic NĪ darījumu starpnieku reģistrāciju, 2022. gadā tiek plānots uzsākt juridisko pakalpojumu sniedzēju un nodokļu konsultantu licencēšanu.

Var rasties priekšstats, ka nefinanšu sektora licencēšana ir finanšu sektora kapitālā remonta turpinājums, un šie procesi ir tieši Latvijas inovācija. Tā gluži nav, jo profesionālo nefinanšu sektorā strādājošo pakalpojumu sniedzēju licencēšanas nepieciešamība jau no 2012. gada ir noteikta Finanšu darījumu darba grupas (Financial Action Task Force – FATF) rekomendācijās. Arī Eiropas Savienības AML direktīvas nosaka valsts pienākumu nodrošināt ne tikai efektīvu NILLTPFN likuma subjektu uzraudzību, bet arī to licencēšanas sistēmu.

Licencēšanas primārais mērķis ir nodrošināt, lai likuma subjekta darbība atbilstu NILLTPFN regulējumam. Tāpēc viens no licences saņemšanas pamatnosacījumiem ir atbilstoša iekšējās kontroles sistēma (IKS).

NILLTPFN temats ir aktuāls jau kādu laiku, tomēr prakse rada, ka IKS izveidošanas un ieviešanas procesā likuma subjektiem ir daudz jautājumu. Tas attiecas gan uz risku novērtējuma veikšanu, gan uz darbinieku atbilstības nodrošināšanu, gan uz klientu izpētes un darījumu uzraudzības procedūrām, kā arī veicamo darbību secību.

Šie jautājumi ir īpaši aktuāli licencēšanas procesā, jo licencējošā iestāde – VID – izvērtē risku novērtējumu, ko ir veicis likuma subjekts, un visus tā izveidotās IKS elementus – politikas un procedūras, darbinieku atbilstību, personāla apmācību, kontroles un neatkarīgā audita pasākumus.

Lai palīdzētu izveidot vai aktualizēt IKS un sagatavoties licencēšanai, BILANCES Akadēmija piedāvā speciālo apmācības kursu “IKS izveidošana, aktualizācija un sagatavošana licencēšanai – soli pa solim”.

Kurss ir sagatavots tādējādi, lai sniegtu klausītājiem ne tikai strukturētu un holistisku priekšstatu par NILLTPFN jomas normatīvā regulējuma prasībām, bet arī praktiskas rekomendācijas to izpildei. Kurss sastāv no pieciem semināriem – pieciem soļiem, lai izveidotu vai aktualizētu IKS un sagatavotos licencēšanai.

 


Semināra norise:
09:50–10:00  pieslēgšanās e-semināram

10:00–12:00  seminārs


E-seminārs ir tiešraides seminārs interneta vidē, kuru var vērot savā datorā, kas ir pieslēgts internetam. E-semināra dalībniekiem ir iespēja sekot līdzi lektora vizuālajai un audio prezentācijai, kā arī rakstiski uzdot jautājumus.
Pēc pieteikšanās un rēķina apmaksas uz Jūsu norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts apstiprinājums ar unikālu saiti (linku).
UZMANĪBU! Šī saite nedrīkst tikt pārsūtīta citiem, tā ir izmantojama tikai vienam lietotājam – pirmajam, kas ar to pieslēgsies!
Jūs saņemsiet  savā e-pastā arī – lektora sagatavotos izdales materiālus (pirms semināra),  e-semināra ierakstu (5 darba dienu laikā pēc e-semināra norises).
Ja veiksiet maksājumu vienu līdz trīs darba dienas pirms e-semināra norises, lūdzam atsūtīt maksājuma uzdevuma kopiju ([email protected])!


Papildinformācija par to, kā līdzdarboties seminārā, Jums tiks sniegta tiešraidē īsi pirms e-semināra sākuma. Neskaidrību gadījumā uz Jūsu jautājumiem atbildēs Klientu serviss (tālr. 67606110, [email protected])

Jautājumus semināra vadītājam, lūdzu, iesūtīt: [email protected]


Rekomendējamās tehniskās prasības

Pārbaudīt savu sistēmu automātiski

Operētājsistēma
Windows 7 – Windows 10
Mac OS X 10.9 (Mavericks) – macOS Mojave (10.14)
Linux
Google Chrome OS
Android OS 5 (Lollipop) – Android 9 (Pie)
iOS 10 – iOS 12
Windows Phone 8+, Windows 8RT+
Interneta pārlūks
Google Chrome (jaunākās 2 versijas)
Mozilla Firefox (jaunākās 2 versijas)
Interneta pieslēgums
Datoram: 1 Mbps vai labāks (broadband rekomendējams)
Mobilai ierīcei: 3G vai labāks (WiFi rekomendējams)
Programmatūra
GoToWebinar desktop app (lejupielādi piedāvāsim)
GoToWebinar mobile app (lejupielādi piedāvāsim)
JavaScript enabled
Aparatūra
2GB RAM (minimums), 4GB vai vairāk RAM (rekomendējams)
Microfons un skaļruņi (USB austiņas rekomendējamas)
Mobilās ierīces
iPhone 4S vai jaunāka
iPad 2 vai jaunāka

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “18.02.2022. E-seminārs: “Klienta padziļināta izpēte un darījumu uzraudzība. Ziņošana par aizdomīgiem darījumiem.””

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jums arī varētu patikt…