19.09.2019. seminārs: “Papīra dokumentu pārvēršana elektroniskajos dokumentos (jaunumi likumdošanā par strukturētajiem elektroniskajiem rēķiniem, kādas izmaiņas un kāpēc)”

Mg. sc. Ilga Robežniece
Vairāk nekā 20 gadu pieredze dokumentu pārvaldībā un 18 gadu pieredze arhīvu pārvaldībā, 15 gadu strādājusi Latvijas Valsts arhīvā kā struktūrvienību vadītāja. Lektore piedalījusies dokumentu un arhīvu pārvaldības ārējo normatīvo aktu izstrādes darba grupās, sagatavojusi MK noteikumus “Kārtība, kādā nodod dokumentus pastāvīgā valsts glabāšanā Latvijas Nacionālajā arhīvā”. Darbs pilotprojektā “Elektronisko dokumentu sagatavošana ilglaicīgai un pastāvīgai saglabāšanai” Latvijas Nacionālajā arhīvā 2013. gadā. Regulāri vada lekcijas un seminārus, kā arī veic praktisko darbinieku apmācību iestādēs un uzņēmumos. Kā eksperte piedalās izglītības iestāžu un mācību programmu akreditācijā.

Cena žurnālu abonentiem €89 + PVN, pārējiem €99 + PVN.
Ja esat kāda mūsu žurnāla abonents, pirkumu grozā ievadiet atlaižu kodu: Abonents

Papīra dokumentu pārvēršana elektroniskajos dokumentos (jaunumi likumdošanā par strukturētajiem elektroniskajiem rēķiniem, kādas izmaiņas un kāpēc)

19. septembris plkst. 10:00 – 14:30
Viesnīcā “Radi un Draugi”, Mārstaļu ielā 3, Rīgā
.

Iestādēm un uzņēmumiem veidojas dokumenti dažādos informācijas nesējos (papīra, elektroniskie). Kā pārvaldīt un kā saglabāt
šos dokumentus? Vai ir iespējams grāmatvedības dokumentus pārvaldīt elektroniskajā vidē, pakāpeniski samazinot papīra dokumentu apjomu?
Semināra laikā apskatīsim, kā sagatavoties papīra grāmatvedības dokumentu pārvēršanai elektroniskā veidā un kā vadīt šo procesu.
Kādas darbības jāveic un kādi dokumenti jāveido, lai pārvēršana notiktu atbilstoši normatīvo aktu prasībām? Kādām prasmēm un zināšanām jābūt,
lai pārvēršanas process neizraisītu nenovēršamus riskus?
Kādi jaunumi sagaidāmi elektronisko rēķinu izmantošanā?
To lietošanu nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2014/55/ES (2014. gada 16. aprīlis) par elektroniskajiem rēķiniem publiskā iepirkuma procedūrās, kas stājās spēkā 2014. gada 26. maijā. Ir izdoti jauni MK noteikumi Nr. 154 “Piemērojamais e-rēķina standarts un tā pamatelementu izmantošanas specifikācija un aprites kārtība”. Kas ir elektroniskais rēķins, kuru nosūta un saņem strukturētā elektroniskā formātā?

Semināra tēmas saturiskais ietvars

1. Normatīvie akti un to piemērošana.
2. Dokumentu (t. sk. grāmatvedības) radīšana un izvērtēšana.
3. Dokumentu sagatavošana pārvēršanai un pārvēršanas process.
4. Dokumenta izveide glabāšanai elektroniskā formā.
5. Iegūto dokumentu glabāšana un pārvērsto papīra dokumentu iznīcināšana.


Semināra programma:
9:30–10.00  reģistrācija
10.00–12.00  seminārs
12.00–12.30  kafijas pauze
12.30–14.30  seminārs


Dalības maksā iekļauti izdales materiāli un kafijas pauze. Saņemsiet arī apliecību par temata apgūšanu.
Jautājumus semināra vadītājam lūdzu iesūtīt: [email protected]

Informējam, ka šis ir publisks pasākums, un tā norise var tikt atspoguļota plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos, fiksējot arī jūsu dalību šajā pasākumā. Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana sabiedrības informēšanas mērķim atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta e apakšpunktam.

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “19.09.2019. seminārs: “Papīra dokumentu pārvēršana elektroniskajos dokumentos (jaunumi likumdošanā par strukturētajiem elektroniskajiem rēķiniem, kādas izmaiņas un kāpēc)””

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jums arī varētu patikt…