PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS oktobrī:

Rudenīgi pārmaiņu vēji
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Tuvojas laiks, kad valsts ieskatīsies savā “maciņā” – cik daudz šogad iztērēts un kādi bijuši ieņēmumi, kādas būtu turpmākās vajadzības. Gandrīz katru rudeni nākamā gada valsts budžeta pieņemšana nodokļu maksātājam asociējas ar lielākām vai mazākām izmaiņām nodokļu jomā.
Šogad būtiskas pārmaiņas nevajadzētu gaidīt, jo, apstiprinot nodokļu reformu, finanšu ministre solīja, ka vismaz trīs turpmākos gadus netiek plānots paaugstināt vai pazemināt nodokļu likmes, ja tas jau nav bijis ieplānots reformā. Tomēr jaunā nodokļu regulējuma ieviešana praksē ne vienam vien grāmatvedim likusi aizdomāties, ka bez pārmaiņām neiztikt. Labāk, lai tiek labotas ar reformu saistītās nepilnības, nekā tās izlikties neredzam!
Oktobrī uzzināsim, kāds būs jaunās 13. Saeimas sastāvs, vai Latvijā mainīsies valdības vadītājs un nozaru ministri. Pašreizējā sasaukuma Saeima vēl savu pilnvaru laikā steidz pieņemt likumprojektus, kurus atzinusi par būtiskiem, bet, iespējams, problemātiskākos atstās mantojumā jaunievēlētajiem deputātiem. Cerēsim, ka jaunais likumdevējs turpinās mazināt administratīvo slogu un sarežģīto nodokļu jomas regulējumu padarīs saprotamāku ne tikai augsti kvalificētiem nodokļu konsultantiem un auditoriem, bet ikvienam grāmatvedības speciālistam. Tiesību aktu nevienveidīga izpratne un pretrunīga tiesu prakse nenāk par labu valsts fiskālajai telpai, tā neveicina arī nodokļu nomaksu.

Tomēr ir arī joma, kas paliek nemainīga – klāt žurnālu abonēšanas laiks nākamajam periodam. Neaizmirstiet sarūpēt uzticamas informācijas avotus, tostarp mūsu žurnālu un tā ikdienas ziņu vēstnesi – portālu plz.lv!

Ar oktobra numura saturu var iepazīties šeit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *