PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS jūlijā:

Vasarā jauni pienākumi
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Šogad jūlijs aizsācies šķietami mierīgi, ja salīdzinām ar pagājušā gada vasaru, kad tapa nodokļu reformas likumprojektu galīgās versijas. Tomēr aizvadītā gada stress pavisam nav izzudis, jo jūlijā uzņēmumu grāmatvežiem vai grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējiem ir jauns pienākums – sagatavot pirmo uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju atbilstoši jaunā Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma prasībām.
Turpmāk uzņēmumiem deklarācija būs jāiesniedz ik mēnesi, tādēļ pieaugs grāmatvežu darba apjoms, un arī grāmatvedības ārpakalpojuma uzņēmumu klientiem jārēķinās ar ilgāku pasūtījuma izpildes laiku, brīdina grāmatvedības speciālisti. Viņi arī paredz, ka būs daudz neskaidrību par attaisnotajiem izdevumiem.
Taču vasara aizsākusies ar vēl kādu notikumu – sākusies politisko partiju un to deputātu kandidātu priekšvēlēšanu aģitācijas laiks. Tas ilgs līdz pat 13. Saeimas vēlēšanu dienai 6. oktobrī. Šai laikā uzraugošās institūcijas sekos līdzi ne tikai partiju un ar to saistīto organizāciju tēriņiem, bet arī trešo personu iesaistei politiskajā aģitācijā. Iespējams, ka vēlēsities atbalstīt kādu politisko spēku vai konkrētu deputāta kandidātu. Atcerieties, ka būs jārēķinās arī ar aģitācijas un ar to saistītās reklāmas ierobežojumiem. Tāpēc jau laikus atgādinām, kas jāņem vērā ar partijām nesaistītajām personām.
Spēkā stājušās arī normatīvā regulējuma izmaiņas citās jomās, kas var būt “klupšanas akmeņi”, ja nebūsiet par šīm izmaiņām informēti. Tās attiecas uz maksātnespējas procesiem, nebanku kreditētājiem, fizisko personu datu apstrādi, starptautiskajām un nacionālajām sankcijām un pat ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem.
Lai gan vasara ir garā atvaļinājuma laiks ne tikai Saeimas deputātiem, bet arī skolēniem un pedagogiem, būtiski vērst uzmanību, ka viestas izmaiņas likumos, kas attiecās uz izglītības jomu. Arī par to uzzināsit, ja rūpīgi ieskatīsities žurnāla lappusēs.
Kā vienmēr “saldajam ēdienam” esam sagatavojuši tiesu prakses piemēru, kurā varat sekot līdzi kādam nodokļu strīdam.

Ar žurnāla jūlija numura saturu var iepazīties šeit!
Abonēt žurnālu un portālu var šeit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *