PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS decembrī

Nākamgad tiksimies tiešsaistē!

Kalendārā gads rit uz beigu pusi, sākam jau domāt par gaidāmajiem svētkiem. Par laimi, grāmatvežu saime gada nogale nesagādās lielas rūpes, jo nākamgad galvenās nodokļu likmes paliek nemainīgas, nav jāpārprogrammē kases aparāti vai jāveic izmaiņas grāmatvedības programmās. Protams, būs arī vairākas izmaiņas, piemēram, no 2020. gada mainīsies vairāku preču piegāžu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanas kārtībā, jo Eiropas Komisija nav piešķīrusi atļauju Latvijai ieviest apgriezto jeb reverso PVN maksāšanas kārtību būvizstrādājumiem un sadzīves elektroniskajām iekārtām un sadzīves elektriskajai aparatūrai. Līdz ar to no 2020. gada 1. janvāra komersantiem, kuri veic minēto preču piegādes, būs jāpiemēro vispārīgā PVN maksāšanas kārtība.

Tāpat no 2020. gada valsts ar uzņēmējiem sazināsies elektroniski, izmantojot e-adresi. Neatkarīgi no tā, kura valsts un pašvaldību iestāde vēlēsies sazināties ar uzņēmumu, korespondence nonāks uzņēmuma e-adresē. Tieši tāpat uzņēmums varēs organizēt saziņu ar iestādēm – visas valsts un pašvaldību iestādes jau izmanto e-adresi, katrai tā ir viena un nemainīga.

No 2020. gada 1. janvāra obligāta būs arī Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošana elektroniski. Šīs izmaiņas skars ne tikai nozares profesionāļus, bet ikvienu, kurš vēlēsies kaut ko būvēt. Likums nosaka pienākumu būvvaldēm, institūcijām, kas pilda būvvaldes funkcijas, un tehnisko vai īpašo noteikumu izdevējiem pieņemt lēmumus, izdot tehniskos vai īpašos noteikumus, kā arī saskaņot būvniecības ieceri tikai elektroniski.

Visbeidzot – mūsu lasītājiem nākamgad aktualitātes par izmaiņām normatīvā regulējuma jomā būs pieejamas tiešsaistē portālā Bilance PLZ (www.plz.lv). Šis ir 124. un vienlaikus arī noslēdzošais izdevums žurnālam, kurš izdots papīra formātā. Tā arhīvu arī turpmāk varēsiet lasīt elektroniski turpat portālā.

Lai priecīgi Ziemassvētki un līksms Jaunais gads!

Vineta Vizule, 

 portāla BilancePLZ  redaktore

DECEMBRA NUMURA SATURU SKATĪT ŠEIT    PORTĀLU BILANCE PLZ ABONĒT ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *