PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS MARTĀ:

Salīdzinot ar laiku, kas pagājis kopš iepriekšējā mēneša, kad tapa redakcijas sleja februāra izdevumam, marts aizsācies daudz pavasarīgākā un cerīgākā noskaņā, jo Latvijā nu jau kādu laiku ir valdība, ir arī iecelta jauna vadītāja Valsts ieņēmumu dienestam, ir paziņots, ka apspriežamās nodokļu izmaiņas attieksies tikai uz 2021. gadu.

Tātad situācija valstī vismaz uzņēmējiem patlaban it kā ir stabila. Arī visiem pārējiem atliek ticēt, ka 2019. gada valsts budžeta “rāmis”, kas apstiprināts februāra pirmajā pusē, iedzīvotāju materiālo stāvokli nepasliktinās. Zināms, ka salīdzinājumā ar aizvadīto gadu gan budžeta ieņēmumi, gan izdevumi pieaugs par aptuveni 400 miljoniem eiro, bet daļa nozaru šogad tā arī visticamāk nesaņems tām apsolīto papildu finansējumu.

Marts ir arī mēnesis, kad strauji pieaug darba apjoms nodokļu iekasētājiem, jo dažādām iedzīvotāju kategorijām ir pienākums iesniegt nodokļu deklarācijas. Šogad ikviens nodokļu maksātājs varēs pārliecināties, kādu ietekmi uz viņa ienākumiem atstājusi valstī īstenotā nodokļu reforma, tāpēc visi tiek aicināti iesniegt deklarāciju arī tad, ja tas nav obligāts pienākums (ja saimnieciskā darbība 2018. gadā nav veikta). Gan Valsts ieņēmumu dienests, gan arī iedzīvotāji bažījas, vai pirmoreiz nebūs tā, ka vēl nāksies piemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuru reformas dēļ valsts nav paguvusi iekasēt. Tas, protams, raisīs sašutuma vilni, jo līdz šim par nodokļu nomaksu lielākoties bija atbildīgs darba devējs. Kāpēc varēja veidoties nodokļu parāds un kā to “dzēst”, izmantojot nodokļu atvieglojumus, uzzināsiet šai izdevumā. Savukārt komersantiem, kuri līdz šim veiksmīgi sadarbojušies ar Apvienoto Karalisti, marts aizritēs diezgan lielā neziņā, jo līdz pēdējam brīdim nav zināms, kā notiks šīs valsts izstāšanās no Eiropas Savienības un kādi jauni spēles noteikumi starp valstīm, tostarp arī Latviju un Apvienoto Karalisti, stāsies spēkā.

Vineta Vizule, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Ar FEBRUĀRA numura saturu var iepazīties ŠEIT.

ELEKTRONISKI lasīt žurnālu VAR ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *