PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS janvārī:

Gada nogalē sociālajos tīklos izlasīju domugraudu, ka pieauguši mēs kļūstam tad, kad saprotam, ka jaunā gada atnākšana neko dzīvē nemainīs. Tās ir tikai mūsu iedomas, ka, mainoties kalendārajam gadam, kaut kas kļūs ja ne labāk vai sliktāk, tad vismaz savādāk.

Šādai atziņai var piekrist, ja vien profesija nav saistīta ar grāmatvedības un nodokļu jomu. Grāmatvežu darba dzīvē gadu mija ievieš būtiskas pārmaiņas, jo vairumam uzņēmumu noslēdzas saimnieciskais cikls.

Pēdējos gadus decembra un janvāra mija bijusi daudz nemierīgāka, it īpaši jau izcēlās pagājušā gada nogale, kad stājās spēkā daudzas ar nodokļu reformu saistītās normas. Vēl nebūsim paguvuši novērtēt visus reformas ieguvumus vai zaudējumus. To noteikti rādīs gada pārskats. Bet pār 2018. gada izskaņu un 2019. gada sākumu vēlās neziņas migla, jo, mainoties Saeimas sastāvam, nekādi netikām līdz valdības izveidei. Savukārt tā dēvētā tehniskā valdība vairs nesteidza nākt klajā ar būtiskiem priekšlikumiem. Saeimas deputātiem toties bija jātiek galā ar iepriekšējā sasaukuma laikā saražotajiem likumprojektiem – jāpieņem tie tālākai izskatīšanai vai jānoliek kādā dziļākā atvilktnē

Ja reiz piefiksējam aizvadītā gada īpatnības, tad, protams, nevar nepieminēt, ka valsts ilgi iztika bez nodokļu administrācijas galvenā vadītāja. Gada nogalē gan uzzinājām izvēlētā kandidāta vārdu, tomēr rīcība no valdības puses nesekoja. Jāsaka paldies Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pienākumu izpildītājai Dacei Pelēkai, ka iestādē nekādas jukas nebija manāmas, nodokļu administrētāji turpināja strādāt kā noregulēts mehānisms, turklāt noregulēts uz principa „Konsultē vispirms”.

2019. gads solās būt cerīgs, jo recesiju ekonomikā zinošākie prāti nesola, taču ieslīgt pašapmierinātībā arī nevajadzētu. Uzņēmējiem priekšā ir daudz izaicinājumu, kas saistās ar procesu automatizāciju, jaunu tehnoloģiju ieviešanu, investīciju piesaisti. Savukārt darbiniekiem jāizglītojas, jāšķiro informācija, lai spētu tikt līdzi laika garam. Tāpēc novēlu mums visiem darbīgu gadu!

Vineta Vizule, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Ar JANVĀRA numura saturu var iepazīties ŠEIT.

ELEKTRONISKI lasīt žurnālu VAR ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *